У Польщі почало діяти обмеження на торгівлю по неділях

11 березня більшість магазинів у Польщі не працюють. Сьогодні набрав чинності закон про заборону торгівлі у неділю. Порушників чекає штраф — від однієї до ста тисяч злотих (понад 760 тисяч гривень).

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на польський телеканал TVN 24.

У Польщі 11 березня почав діяти закон, який забороняє торгівлю по неділях у більшості магазинів. Його запропонувала провідна профспілка «Солідарність», яка вважає, що працівники повинні мати можливість відпочити та провести час зі своїми родинами в неділю. Закон підтримали консервативна керівна партія Польщі «Закон і справедливість» та римо-католицька церква.

Заборону на торгівлю по неділях запроваджуватимуть поступово. Цього року магазини не працюватимуть лише в другу та третю неділі місяця. У 2019 неробочими стануть три неділі. А починаючи з 2020 року, торгівля буде заборонена в усі неділі за деякими винятками (перед святами).

Цей закон не поширюється на пекарні, кафе, магазини морозива, АЗС, аптеки та інші невеликі заклади торгівлі. Крім того, у неділю зможуть працювати ярмарки та магазини в готелях, аеропортах, на залізничних станціях. Також зможуть вести торгівлю власники маленьких крамниць, але за умови, що самі стоятимуть за прилавком.

Порушникам нових правил торгівлі загрожує штраф в розмірі до 100 тисяч злотих (понад 760 тисяч гривень).

  • Досі в Польщі усі магазини і торговельні мережі могли вільно працювати щонеділі.
  • Польська опозиція вважає новий закон атакою на свободу торгівлі і попереджає про скорочення робочих місць, повідомляє агенція AP. Зокрема, це може стосуватися студентів, які мають час для роботи лише на вихідних.
  • Польські профспілки критично поставилися до нововведення, пише «Еспресо». Робітники повідомляють, що вони вже відчувають тиск від роботодавців, які змушують їх довше працювати по п’ятницях і суботах. Наплив клієнтів перед неділею також додасть навантаження працівникам.

Читайте також: Президент Китаю Сі Цзіньпін тепер може правити довічно

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: