Родині побитого підлітка на Кіровоградщині погрожують. Міністерка освіти обіцяє розібратися

Микола Завитренко

Микола Завитренко / Кадр з сюжету ТСН

У Малій Висці побили школяра, бо він зробив зауваження компанії за розпивання горілки. Міністерка освіти України Лілія Гриневич про ситуацію не чула, однак пообіцяла розібратися.

13 лютого стало відомо, що у місті Мала Виска Кіровоградської області підлітки побили 15-річного Миколу Завитренка. Днем раніше школяр зробив зауваження компанії дорослих, що розпивали алкоголь у присутності дітей у громадському місці. Їх це не влаштувало — зав’язалася суперечка, яку юнак знімав на телефон. Зрештою, на місце конфлікту приїхали правоохоронці. Але замість того, щоби скласти протокол на порушників, копи взялися за підлітка, мовляв, той заважає людям святкувати.

Із-за вас люди уходять додому. Вони не можуть спокойно під йолочкой погулять. А відео ще не є доказом [порушення], — заявив один із прибулих поліцейських.

На цьому конфлікт не вирішився. Наступного дня у ста метрах від місця вечірніх подій Миколу Завитренка побили діти тих, хто розпивав спиртне, пише ТСН.

Вони мене побили ногами, потім примусили стать на коліна і сказати на камеру «Жанно, пробач» — це одна із тих, — розповідає юнак.

Хлопець пролежав у лікарні зі струсом мозку майже місяць. Його мати розповідає, батьки агресорів спочатку вибачалися і навіть, як і обіцяли, компенсували вартість лікування. Забрати заяву з поліції жінку ж переконали самі полісмени.

Коли мати Миколи відкликала свою заяву, батьки тих, хто бив, подали зустрічну, але самі не підтверджують це.

Конфліктну ситуацію ми вирішили. Вона неприємна дуже для двох сторін. Ми мамі гроші заплатили на лікування дитини. Ми заплатили 13 тисяч. Вона сказала, що претензій до нас немає, і з нашого боку — теж, — каже одна з жінок.

Натомість у поліції зазначають, що до них надійшли три заяви про вимагання коштів від родичів учасників конфлікту. Зараз відомості внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань.

Інспектори, які фігурували на початку конфлікту, відбулися усним зауваженням.

У Малій Висці думки щодо цієї ситуації розділилися. Так, у міському управлінні освіти кажуть, що винен сам хлопець: він змінив три школи за десять років, а це показник того, що не все гаразд.

Більше увагу на таких дітей потрібно звертати, бо якась є причина: чи то вона лежить глибоко в батьках, можливо, десь у психіці самої дитини, — коментує ситуацію Алла Шпак, керівниця управління освіти.

Тим часом мама і син скаржиться на погрози і тиск. Хлопець навіть має відповідні записи розмов на телефоні. Наразі за нього заступилися активісти. Родині хлопця найняли адвоката і щодо дій та бездіяльності поліції планують звернутися до прокуратури.

Лілія Гриневич, міністерка освіти України, про ситуації у Малій Висці дізналася тільки 19 лютого зі слів журналіста на одному з брифінгів. Головна освітянка країна пообіцяла розібратися у цій історії.

Ситуація у місті Кіровоградської області набула розголосу і вже за кілька днів облетіла загальнонаціональні ЗМІ: ТСН, РБК Україна, Уніан тощо. Окрему увагу конфлікту приділили у і програмі «Телебачення Торонто», де висміяли все в іронічній манері.

Читайте також: Персонал львівських крамниць і ресторанів зобов’язали спілкуватися українською