Петиція про легалізацію медичної марихуани набрала необхідну кількість голосів

Петиція до Верховної Ради з вимогою законодавчо врегулювати використання канабісу з науковою та медичною метою в Україні набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути профільний комітет парламенту.

Люди, які підписали петицію, вимагають:

  • забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, в тому числі виготовлених на основі конопель;
  •  створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності. В  тому числі — з метою розробки клінічних досліджень та державної реєстрації дієвих лікарських засобів чи протоколів лікування, що передбачають використання продуктів з вмістом канабіноїдів;
  • врегулювати питання легального обігу (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, в тому числі хворими особами, які їх застосовують виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря та без мети збуту.

За даними автора петиції, в Україні близько двох мільйонів людей потребують лікування препаратами на основі канабісу.

  • За допомогою канабісу лікують хронічний біль, епілепсію, анорексію, посттравматичний синдром, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хворобу Альцгеймера, хворобу Паркінсона, діабетичну нейропатію тощо.
  • В Україні заборонене як вживання препаратів на основі канабісу, так і дослідження коноплі. За це передбачена кримінальна відповідальність.