Міністру інфраструктури оголосили про підозру у незаконному збагаченні. Доповнено

Інфографіка

Інфографіка / nabu.gov.ua

13 вересня Національне антикорупційне бюро України повідомило міністру інфраструктури України про підозру у незаконному збагаченні та недекларуванні. Володмир Омелян звинувачення відкидає.

У чому звинувачують Володимира Омеляна

Детективи Національного антикорупційного бюро повідомили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну про підозру в отриманні хабара й декларуванні недостовірної інформації.

За даними слідства, міністр з 2000 року по 26 квітня 2018 отримав 2,17 млн ₴ офіційного доходу, тоді як витрати склали лише в період із 2008 року по 26 квітня 2015 щонайменше 3,45 млн ₴.

Вони з’ясували, що у 2015 році міністр придбав новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску. Крім того, отримав готівку у сумі 90 тисяч доларів та 25 тисяч євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 ₴. Ця сума перевищує доходи Володимира Омеляна.

Крім того, слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій. Так, у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 мільйони гривень, у 2016 — понад 8,024 мільйони гривень.

У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою, — йдеться у повідомленні НАБУ.

Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного у 2016 році, переконані детективи.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з травня 2017 року.

Що каже Володимир Омелян

Заяву від НАБУ міністр інфраструктури прокоментував у Фейсбуці.

О 8:40 співробітники НАБУ вручили мені підозру за «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року. Щодо суті справи: за дивним збігом обставин, її відкрили одразу після мого візиту під суд над Мартиненком (екс-нардепа Миколу Мартиненка підозрюють у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, — авт.ред), — зазначив Володимир Омелян.

За його словами, впродовж півтора року детективи «перевірили все: пошту, месенджери, обшукали, опитали всіх знайомих, родичів, друзів. Шукали сенсацій: дорогу нерухомість, значні кошти, офшорні чи будь-які компанії, схеми, корупцію». Але нічого не знайшли, вважає міністр.

Мій висновок: якщо це найбільші «злочини», які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ані нашим громадянам, ані іноземним партнерам, ані керівництву країни, — прокоментував Володимир Омелян.


Доповнено 13.09

Ввечері 13 серпня Володимир Омелян зібрав брифінг, на якому заявив, що спростовує всі висунуті звинувачення.

Я буду захищати ім’я, честь і гідність у законний спосіб. Я буду вимагати притягнення до відповідальності слідчих НАБУ. Я хочу заявити, що на мене здійснено тиск з боку керівництва НАБУ. Мені відомо про факти політичної співпраці керівництва НАБУ з українськими політиками, — додав міністр.

Крім того, зазначив, що робота міністром йому «остогидла», однак він не піде з посади, хоча тоді більшість його проблем зникли би.

Мені ця посада вже остогидла і переконаний, що як тільки подам у відставку, то більшість цих заворушень зникне. Я впевнений, що у мене не було б проблем, якби я не був міністром. Це розумію і я, і моя сім’я. Але такої радості я їм не доставлю, — заявив очільник Мінінфраструктури.


Доповнено 15.09

Солом’янський районний суд Києва 14 вересня ухвалив, що міністр інфраструктури України Володимир Омелян має здати свої закордонні паспорти і погодився з тим, що міністра беруть на поруки міністр молоді і спорту Ігор Жданов та депутат Верховної Ради України Федір Бендюженко (фракція «Народного фронту»).

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: