Генпрокуратура провела обшуки у «Новій пошті». Компанію підозрюють у несплаті податків

Лого «Нова пошта»

Лого «Нова пошта» / section.in.ua

У Генеральній прокуратурі заявляють, що мова йде про несплату податків в особливо великих розмірах.

Про це повідомила речниця генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган.

Лариса Сарган

Лариса Сарган / Фото зі сторінки у Фейсбуці

За даними ДФС та матеріалами кримінального провадження, представники компанії використовували злочинну схему, за якою надавали послуги з переводу в готівку безготоівкових коштів. Також їх підозрюють у мінімізації податкових зобов’язань. Підозрювані нібито формували фіктивний податковий кредит із проведенням безтоварних операцій з використанням підроблених документів підприємств з ознаками фіктивності. Все це призводило до несплати податків в особливо великих розмірах.

Лариса Сарган заявила, що Юрій Луценко взяв під особистий контроль розслідування кримінального провадження за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами ТОВ «Нова пошта» та інших споріднених підприємств. За його словами, тут є ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364, ч.3 ст.212 КК України.

Сарган додала, що наступного тижня генеральний прокурор заслухає матеріали провадження в присутності адвокатів представників «Нова пошта».

Якщо доказів порушення законодавства з боку посадових осіб «Нова пошта» не буде здобуто, кримінальне провадження буде закрито, — підсумувала речниця.

Ситуацію також прокоментував український журналіст Денис Казанський. Він написав, що історія з «Новою поштою» — це історія про бізнес-клімат в Україні, податкове законодавство, яке влаштовано таким чином, щоб робити бізнес винуватим.

  • Як відомо, 16 березня представники Генеральної прокуратури провели близько 15 обшуків складських та офісних приміщень ТОВ «Нова пошта» у Києві, Полтаві, Харкові та Дніпрі.

Читайте також: