МЗС Угорщини заявило про відкриття місії ОБСЄ на Закарпатті. ОБСЄ і Закарпаття, схоже, не в курсі

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто стверджує, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті. Однак в ОБСЄ кажуть лише про посилення моніторингу в Ужгороді шляхом безперервного патрулювання з Івано-Франківська.

11 березня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті. Він каже, що неодноразово консультувався з ОБСЄ і просив, аби спостерігачі організації були присутні не тільки на Сході України, але й у західній частині Закарпаття. Це потрібно, щоби «угорська спільнота на Закарпатті не піддавалася нападам».

Петер Сіярто

Петер Сіярто / uk.wikipedia.org

За словами Петера Сійярто, у п’ятницю він отримав листа від Генерального секретаря ОБСЄ. Останній ніби повідомив, що організація встановила постійну присутність в Ужгороді.

Утім, як пише «УП», заява Сійярто викликає сумнів. Справа у тому, що для спрямування місії потрібен консенсус в ОБСЄ, а Україна виступає проти цього. Теоретично можливе відкриття присутності СММ в Ужгороді, адже мандат цієї місії поширюється не лише на Донбас, а на всю територію України. Але виликає подив, що про це повідомляє Угорщина, а не керівництво СММ.

На сайті уряду Угорщини наразі відсутнє повідомлення про розгортання спостережної місії ОБСЄ.

Крім того, у відповідь на запит «Української правди» місія ОБСЄ повідомила, що посилила моніторинг в Ужгороді та продовжить здійснювати моніторинг ситуації шляхом безперервного патрулювання з Івано-Франківська.

У відповідь на нещодавні події в Ужгороді та на його околицях СММ ОБСЄ, згідно зі своїм мандатом, посилила моніторинг у цьому районі та відповідно оприлюднила результати роботи у своїх звітах, — зазначили в організації.

Як відомо, 10 березня глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що ОБСЄ повідомила його про відкриття спостережної місії на Закарпатті.

Також відомо, що 11 березня речник Закарпатської ОДА Ярослав Галас заявив, що ОДА не надавала погодження на відкриття постійної моніторингової місії  і до неї не надходили подібні пропозиції.

  • Раніше Товариство угорців Закарпаття, на офіс якого було скоєно два напади, слідом за Будапештом закликало розгорнути в області постійну місію ОБСЄ. Угорська влада раніше неодноразово підіймала тему введення постійної місії у Закарпатську область.
  • У свою чергу МЗС України Павло Клімкін заявив, що не бачить підстав для направлення спостерігачів у регіон, одночасно наголошуючи, що слід припинити російські провокації в області.
  • 4 лютого невідомий кинув пляшку із запальною сумішшю у вікно будівлі обласного офісу організації закарпатських угорців в Ужгороді. МЗС України засудило «такі ганебні провокації», як напад на приміщення нацменшин. Поліція встановила, що напад скоїли громадяни Польщі. Суд обрав їм запобіжний захід у виді 90 діб тримання під вартою.
  • 27 лютого на офіс Товариства угорської культури Закарпаття в Ужгороді знову було скоєно напад. Цього разу нападники встановили саморобний вибуховий пристрій, який здетонував та став причиною пожежі. 4 березня оперативники затримали трьох осіб, причетних до нападу. Одного з них затримали у Черкасах, ще двох — у Кропивницькому. Очільник Нацполіції України Сергій Князев заявив, що вже встановлено та оголошено у розшук можливого керівника нападів.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: