НБУ презентував нові монети, які замінять банкноти

Монета номіналом 5 гривень

Монета номіналом 5 гривень / bank.gov.ua

14 березня Національний банк України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Вони з часом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз у обігу.

Етапи введення монет:

  1. 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні.
  2. впродовж 2019-2020 рр. вводитимуться монети номіналом в 5 і 10 гривень.
Яків Васильович Смолій — в. о. Голови Національного банку України

Яків Васильович Смолій — в. о. Голови Національного банку України / uk.wikipedia.org

Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу — доки монети поступово не замістять банкноти в обігу.

В. о. Голови Національного банку України Яків Смолій зазначив, що така заміна банкнот зможе заощадити державі близько 1 млрд грн завдяки довшій тривалості життя монет.

Монети перебувають в обігу близько 20 років, а банкноти номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень можуть перебувати в обігу незначний проміжок часу (у середньому близько одного року).

На реверсі монети номінальною вартістю 1 гривня зображений портрет князя Володимира Великого; 2 гривні — князя Ярослава Мудрого; 5 гривень — гетьмана Богдана Хмельницького; 10 гривень — гетьмана Івана Мазепи.

На аверсі всіх монет зображено тризуб, номінал і напис «Україна» в обрамленні давньоруського орнаменту. Нові монети помітно відрізнятимуться за кольором і розміром монет інших номіналів, що сприятиме швидкому визначенню номіналу населенням.

Нові монети

Нові монети / bank.gov.ua

Серед елементів захисту, які треба використовувати при візуальному та тактильному контролі справжності монети, — дизайн аверсу і реверсу, оформлення гурта (відповідний тип рифлення) та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах, — зазначив Директор Департаменту грошового обігу Національного банку України Віктор Зайвенко.

Під час автоматизованого перерахування монет на спеціальному обладнанні для їх ідентифікації використовуються технічні характеристики: розмір, вага, а також так званий електромагнітний підпис — електронний сигнал, характерний для того чи іншого матеріалу.

Детальний опис нових обігових монет України:

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: