Нацбанк позбавив реєстрації платіжну систему TYME. Що відомо

Логотип платіжної системи TYME

Логотип платіжної системи TYME

Нацбанк позбавив реєстрації міжнародну платіжну систему TYME через співпрацю з забороненою в Україні російською платіжною системою. TYME обробляє понад 50 млн трансакцій на рік.

15 червня Національний банк України скасував реєстрацію міжнародної платіжної системи TYME. У НБУ зазначають, що причиною цього стала документально підтверджена інформація від Служби безпеки. У відомстві кажуть, що TYME здійснює перекази коштів у співпраці із забороненою в Україні російською платіжною системою. Це становить ризики виникнення загроз національній безпеці України.

Національний банк України попереджав всі платіжні системи, у тому числі міжнародну платіжну систему TYME, про неприпустимість співпраці з платіжними системами, до яких Україною застосовано санкції, а також взаємодії із ними через посередництво інших платіжних систем та організацій незалежно від їх юрисдикції. При цьому TYME запевняло Національний банк про дотримання відповідних обмежень, — зазначили у прес-службі НБУ.

У зв’язку зі скасуванням реєстрації міжнародної платіжної системи Нацбанк також ухвалив рішення про скасування реєстрації учасників цієї платіжної системи, серед яких «Індустріалбанк», «Банк Альянс», «ПриватБанк» та інші. Серед учасників були резиденти з Великобританії, Чехії, Грузії, Ізраїлю тощо.

Міжнародна платіжна система TYME повинна припинити надання послуг з переказу до 20.06.2018 та завершити взаєморозрахунки за здійсненими переказами.

Що таке платіжна система TYME та хто її власник

TYME — платіжні система, через яку можна здійснювати переказ коштів як в межах України, так і за кордон. У 2017 році сума переказів через систему склала 1,36 млрд доларів. Вона обробляє понад 50 млн транзакцій на рік і має 3,5 тисяч терміналів самообслуговування.

Згідно з даними аналітичної платформи YouControl, ТОВ «ФК ОМП-2013» (платіжна організація TYME) належить кіпрській компанії Neven Trading Ltd. Її кінцевим бенефіціаром є Ігор Мазепа. Він —генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital. До 14 червня 2018 року був у наглядові раді «Альфа-Банку» (банк входить в російський консорціум «Альфа-Груп»). За даними ЗМІ, Ігор Мазепа був тісно пов’язаний із командою Януковича, допомагав займатися відмиванням незаконних капіталів. Через свою компанію Concorde Capital проводив купівлю великих активів для осіб, наближених до Януковича.

Другим кінцевим бенефіціаром TYME є громадянин Латвії Сергіас Цайковскіс.

Читайте також

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: