На Рівненському полігоні вибухнув міномет — загинули військові. Головне

Міномет «Молот»

Міномет «Молот» / ukroboronprom.com.ua

6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні вибухнув міномет «Молот». Загинули троє військових, ще дев’ятеро отримали поранення.

Інцидент

6 липня близько 6 ранку під час військових навчань на рівненському полігоні вибухнув міномет «Молот». За інформацією Рівненської облдержадміністрації, загинули троє військових, ще дев’ятеро отримали поранення. Троє з поранених — у важкому стані.

Основною версією вибуху є порушення заходів безпеки.

Міністр оборони призначив службове розслідування трагедії. На місці події працює оперативна група на чолі із заступником міністра та відповідальними за проведення розслідування особами.

Реакція влади

Президент Петро Порошенко доручив військовому керівництву оперативно розслідувати причини трагедії на полігоні  та тимчасово заборонив використовувати міномети «Молот».

Президент дав завдання міністру оборони Степану Полтораку та начальнику Генштабу Віктору Муженку терміново розібратися в причинах трагедії і вжити вичерпних заходів, для запобігання подібного в майбутньому.

Наприкінці наступного тижня доповісти перші результати розслідування, — наголосив глава держави.

Прес-служба Генеральної прокуратури повідомляє, що генпрокурор Юрій Луценко взяв під особистий контроль розслідування інциденту, а також відповідність мінометів «Молот» технічним умовам.

Попередні трагедії через «Молот»

У липні 2016 року на Широколанівському полігоні на Миколаївщині під час стрільб розірвався 120-мм міномет «Молот».  Загинули двоє бійців 57-ї бригади.

Слідство тоді не встановило несправності в мінометі, який вибухнув на полігоні. У Збройних силах стверджували, що міномет зарядили несправною міною.

У листопаді 2016 року прогримів вибух міномета «Молот» у селищі Новомиколаївка Донецької області — тоді загинули двоє бійців батальйону «Айдар».

У 2017 році троє українських бійців загинули в Авдіївці під час стрільби з цього міномета. Дослідний зразок міномету вирішили доопрацювати.

Що являє собою міномет «Молот»

М120-15 «Молот» — міномет калібру 120 мм українського виробництва, розроблений на основі радянського міномета 2Б11. Виробництво було налагоджене у стислі терміни. Перші поставки до Збройних сил України відбулися на початку 2016 року.

Перші дослідні стволи для міномета були виготовлені на Старокраматорському машинобудівному заводі.

У середині липня 2016 року в засобах масової інформації з’явились повідомлення про незадовільну якість використаних матеріалів та лакофарбового покриття.

У вітчизняних мінометів «Молот» ржавіє метал

У вітчизняних мінометів «Молот» ржавіє метал / zbroya.info

12 липня 2016 року у письмовій скарзі артилеристи зазначили, що механізм від подвійного заряджання виконано із загартованої сталі, що може призвести до розриву під час пострілу і поранення особового складу.

У зв’язку з оприлюдненими зауваженнями керівництво ПАТ «Завод «Маяк» заявило про готовність направити представників до визначеної військової частини для проведення детального аналізу дефектів та їх усунення. Також виробник зазначив, що під час державних випробувань 120-мм міномета М-120-15 «Молот» із нього було здійснено понад 500 пострілів різноманітним зарядом. Претензій до механізмів наведення або інших вузлів виробу при цьому не виникало.