МВФ розкритикував президентський законопроект про Антикорупційний суд

Міжнародний валютний фонд заявив, що виключає можливість того, що МВФ погодиться із ухваленням президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

Міжнародний валютний фонд  повідомив українській владі, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом зобов’язань перед міжнародними партнерами, пише Українська правда.

За повідомленням видання, про це йдеться у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена.

У листі представник фонду категорично виключає можливість того, що МВФ погодиться із ухваленням президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

Подання президентом законопроекту про Антикорупційний суд мало стати кроком у правильному напрямку (у питанні боротьби з корупцією). Однак щодо того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні застереження, низка його положень не сумісні із зобов’язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендація Венеціанської комісії, — йдеться у листі.

Зауваження фонду розбиті на три групи: щодо процедури відбору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення Антикорупційного суду, а також щодо його юрисдикції.

Найбільший блок претензій пов’язаний із питанням відбору суддів.

Роль громадської ради міжнародних експертів має бути вирішальною, а не просто дорадчою (як у президентському проекті)… Негативне рішення ради щодо кандидата має бути зобов’язуючим для Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Створення та запуск Антикорупційного суду — ключове завдання… Однак у поточному вигляді закону ми не будемо готові його підтримати, — йдеться у листі МВФ.

Представники фонду зазначають, що готові допомогти адміністрації президента переглянути закон,  щоби привести його у відповідність із зобов’язаннями української влади та рекомендаціями Венеціанської комісії.

 

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: