Мурал із зображенням пеніса у Стокгольмі замалюють через скарги сусідів

Мурал із зображенням пеніса у Стокгольмі

Мурал із зображенням пеніса у Стокгольмі / IBL /REX/Shutterstock

Мурал із зображенням пеніса на п’ятиповерховому будинку у Стокгольмі (Швеція) замалюють протягом тижня через скарги мешканців сусідніх будинків, пише Тhe Guardian.

Мурал з’явився 13 квітня. Його авторка — шведська стріт-арт художниця Кароліна Фалкхольт, відома під псевдонімом Blue. Свою роботу вона розмістила на стіні будинку, яку з 2008 року дозволили місцевим художникам використовувати як «вільний майданчик для стрітарту».

Однак компанії, якій належить будинок, довелось втрутитись через скарги сусідів. Менеджерка фірми Каміла Клімт повідомила, що мурал зафарбують упродовж тижня.

Звичайно, ми піклуємося про художню свободу. Але водночас, ми повинні поважати думки сусідів. Хоча деякі люди вітали зображений пеніс як важливу частину дебатів про сексуальність, тілесний та гендерний аспекти, інші — особливо сусіди — сприйняли зображення як образливе, — прокоментувала вона.

У відповідь на обурення громадськості художниця сказала, що вони повинні подумати над тим, чим вони так засмучені, а потім поговорити про це.

Секс — дуже важлива тема, яка чомусь завжди вважалася надто «брудною» для обговорення, — зазначила художниця.

Читайте також: Українські мурали — у списку кращих світових вуличних витворів мистецтва