Українці зможуть наймати муніципальну няню. Частково її оплачуватиме держава

З січня Уряд вводить поняття найму «муніципальної няні» для дітей. Оплата її послуг буде частково компенсована з бюджету.

«Муніципальна няня» — це звичайна няня, яка доглядатиме дитину. Батьки обиратимуть її самостійно, але з умовою офіційного прийняття на роботу.

Батькам на кінець року буде відшкодовано за кожен місяць роботи няні суму в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років. Завдяки цьому механізму створюється можливість батькам самостійно обирати нянь для дітей, контролювати їхню діяльність та отримувати підтримку, якщо мама має виходити на роботу, — повідомили у Мінсоцполітики.

Сьогодні сума прожиткового мінімуму становить 1492 гривні.

Відшкодування відбуватиметься на умовах співфінансування: з державного (25%), обласного (15%) та місцевого (60%) бюджетів.

Крім того, з 1 вересня Кабмін вводить забезпечення новонароджених спеціальним бебі-боксом, в якому буде зібрано речі, потрібні для перших тижнів життя немовляти.

  • Нагадаємо, 8 травня набрав чинності новий порядок зарахування учнів до 1 класу. Згідно з ним, першочергового до закладу освіти зараховуватимуть тих дітей, які зареєстровані на території обслуговування школи.
Зверніть увагу

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: