МОЗ скасувало медичні картки для дітей і студентів, а також — талони

13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я, який скасовує необхідність заповнення карти диспансерного нагляду, медичної карти студента і карти дитини для вступу в школу і дитячий садок, а також — талони.

13 набув чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує необхідність заповнення низки документів. Зокрема, скасовуються:

талон амбулаторного пацієнта (025-6/о), талон на прийом до лікаря (025-4/о) та талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів (025-2/о).

контрольна карта диспансерного нагляду № 030/о.

«Диспансеризація» — регулярний огляд здорових людей — не існує і не визнається в цивілізованих країнах світу як ефективна модель охорони здоров’я. Крім того, майже всюди в Україні вона проводиться на папері. По суті лікарі заповнювали стоси форм, які взагалі не мали ніякого сенсу. Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року. Ця модель є традиційною для цивілізованих країн світу, — каже в.о. міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун.

Книга запису викликів лікарів додому (№ 031/о)

Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, що повідомили реєстратуру. Усе звітування зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень до лікаря дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома, — зазначає очільниця Мінстерства.

—  форма № 025-3/о «Медична карта студента». У всіх студентів буде звичайна амбулаторна картка.

— медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок

Діти мають пройти тільки звичайні медичні огляди у свого лікаря та отримати стандартну довідку, — пояснює Уляна Супрун.

журнал реєстрації амбулаторних хворих.

Форма 074/о стає «Журналом реєстрації амбулаторних пацієнтів». Адже у людини може бути безліч причин для звернення до лікаря, окрім безпосередньо хвороби. У новому журналі реєструються звернення всіх пацієнтів в амбулаторії та вдома. Для кожного звернення кодується причина звернення пацієнта, код діагнозу та дії лікаря за кодами ІСРС-2.

У МОЗ обіцяють, що з розгортанням електронної системи охорони здоров’я всі записи в журналі формуватимуться автоматично з записів амбулаторної карти.

Сьогодні ми зробили перший крок, яким ми відкриваємо велику програму по переходу на електронний формат обліку. У результаті має залишитися лише один вид амбулаторної карти, який буде враховувати особливості надання медичної допомоги дорослим і дітям, — каже Уляна Супрун.


Реакція на локальному рівні

На місцях ініціативу сприйняли не так схвально. Начальниця департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації зазначила, що ще досконало не вивчила зміни, однак те, що встигла зрозуміти, викликає у неї подив.

Якщо чесно, я дещо здивована. Тому що ми сьогодні ще не маємо настільки якісної комп’ютерної бази, не маємо, що найважливіше, комплексної системи захисту інформації. Тобто не можемо сказати, що наші дані, які будуть внесені в медичні інформаційні системи, є захищені, — каже Ірина Микичак.

Крім того, на її думку скачування дитячих медичних карток нині не є зовсім правильним. Адже якщо, наприклад, лікар їде на стажування закордон, він повинен надати чимало довідок про проведені вакцинації. І щоб отримати інформацію, потрібно підняти медичну картку дитини, коли якраз і робили чимало щеплень.

Якби ми нині могли сказати, що маємо працюючу електронну систему і все є в базі, це добре. Але, думаю, є багато пацієнтів, які хочуть мати цю інформацію в себе вдома, а не просто в комп’ютері, який є десь в лікарні, — зазначила очільниця департаменту.

На її думку, зміни потребують обговорення у медичному середовищі. Утім те, що стане менше паперової роботи, Ірина Микичак відзначила як гарний момент.

Читайте також: 

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: