В Україні монетизували пільги на проїзд. Що це означає

Кабінет міністрів ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 14 березня, пише «Слово і Діло».

Монетизація пільг — це заміна натуральних пільг грошовими компенсаціями. Тобто люди замість безкоштовних послуг отримують гроші, якими розплачуються за отримані послуги.

Так, розмір щомісячної виплати готівкових коштів протягом двох місяців із дня набуття чинності постановою затверджують обласні та Київська міська державна адміністрація. Їх розмір визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок.

— Для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається щомісячна готівкова виплата найбільшою з них.

— Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги.

— Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%.

— Для осіб з інвалідністю 1-ї, 2-ї групи та дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.


  • У листопаді Кабінет міністрів схвалив запровадження монетизації субсидій із 1 січня 2018 року. Постанову ухвалили після доопрацювання Міністерством соціальної політики та Державною регуляторною службою.
  • 13 березня транспортна депутатська комісія Львівської міськради підтримала петицію про повну відмову від маршруток.
  • 12 березня Громадська рада при управлінні транспорту Львівської міськради підтримала підвищення тарифів на проїзд в електротранспорті до 5 ₴. Змінити вартість запропонував «Львівелектротрнас».

Читайте також: Чи мають право пенсіонери на безкоштовний проїзд

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: