Стартував перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями

Всі підприємства житлово-комунального господарства для отримання субвенції з держбюджету на надання пільг і житлових субсидій населенню вже мають можливість заповнювати реєстри. Про це йдеться на сайті Мінфіну.

У Мінфіні пояснюють, що це перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями — монетизація субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг. На другому етапі відбудеться підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств. Монетизація субсидій для населення передбачена тільки на третьому етапі.

Монетизація субсидій передбачає низку нововведень у розрахунках за субсидіями. Відтепер встановлено чіткі строки проведення розрахунків за субсидіями — до 24 числа, а розрахунок відбуватиметься напряму з Казначейства без будь-яких протоколів.

Стартував перший етап реформування системи розрахунків за субсидіями

Також виконавці послуг можуть самостійно вибирати постачальника енергоносіїв і розрахунок «живими» коштами від субсидій. Саме нарахування субсидій за фактичні обсягом споживання послуг гарантує більшу прозорість.

  • 19 січня набув чинності наказ Мінфіну від 04.01.2018 року №1 про порядок проведення органами казначейства розрахунків та фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету.
  • За даними Держстату, в січні-лютому 2017 за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулися 870,4 тисячі домогосподарств, що на 5,7% більше, ніж у січні-лютому 2016 рроку.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: