За проектом львів’янок збудують Меморіал Героїв Небесної Сотні у Києві
Конкурсна комісія Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів визначила переможця проекту майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні, який побудують у центрі Києва.
Як повідомив голова конкурсної комісії Матіас Зауербрух, проект-переможець розробили у Львові архітекторки Ірина Волинець і Марія Поцик.
Журі одноголосно погодилося з позицією, що він є найкращим проектом, — зазначив він під час презентації.
Проект передбачає поділ Алеї Героїв Небесної Сотні на кілька частин. На самій алеї, на пагорбах і в парках будуть розташовані символічні монументи. Як пише LB.ua, На початку — з боку Майдану та Хрещатика —буде розташована меморіальна стела, яка аркою врізатиметься в пагорб. Вона буде складатися з плит з іменами кожного з Небесної Сотні. Накладаючись одна на одну, вони утворюватимуть суцільну стіну. Міст над алеєю Героїв Небесної Сотні стане умовною межею початку нового простору — паркової зони (зараз там дорога). По обидва боки алеї висадять 107 лип. Наприкінці меморіального шляху буде сад, який створить місце відпочинку між майбутнім музеєм Революції Гідності і Жовтневим палацом.

Візуалізація проекту / Прес-служба П. Порошенка
До підбиття підсумків конкурсу проекти презентували анонімно, згідно з міжнародними правилами проведення архітектурних конкурсів. Кожен проект включав два планшети з кресленнями і візуалізацією, фотографії архітектурного макета або скульптурної моделі, фотографії колажу матеріалів, пропонованих для використання, і пояснювальну записку.
Роботи оцінювало журі з 30 представників з різних країн: 7 з них — з України, решта — з Угорщини, Польщі, Швейцарії, Німеччини та зі США.
- В Україні 20 лютого — День Героїв Небесної Сотні. Він відзначається щорічно згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
- Небесною Сотнею називають загиблих у Києві під час подій Революції Гідності у грудні 2013-го – лютому 2014 року. Тоді загинули 98 людей. Всього загиблими під час Революції Гідності вважаються 108 осіб.
Читайте також: Львівські скрипальки грають для немовлят та хворих у лікарнях
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: