За проектом львів’янок збудують Меморіал Героїв Небесної Сотні у Києві

До фіналу конкурсу потрапили 9 проектів з різних країн, включно з Україною. Призерами стали проекти з України та Німеччини.

Конкурсна комісія Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів визначила переможця проекту майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні, який побудують у центрі Києва.

Як повідомив голова конкурсної комісії Матіас Зауербрух, проект-переможець розробили у Львові архітекторки Ірина Волинець і Марія Поцик.

Журі одноголосно погодилося з позицією, що він є найкращим проектом, — зазначив він під час презентації.

Проект передбачає поділ Алеї Героїв Небесної Сотні на кілька частин. На самій алеї, на пагорбах і в парках будуть розташовані символічні монументи. Як пише LB.ua, На початку — з боку Майдану та Хрещатика —буде розташована меморіальна стела, яка аркою врізатиметься в пагорб. Вона буде складатися з плит з іменами кожного з Небесної Сотні. Накладаючись одна на одну, вони утворюватимуть суцільну стіну. Міст над алеєю Героїв Небесної Сотні стане умовною межею початку нового простору — паркової зони (зараз там дорога). По обидва боки алеї висадять 107 лип. Наприкінці меморіального шляху буде сад, який створить місце відпочинку між майбутнім музеєм Революції Гідності і Жовтневим палацом.

Візуалізація проекту / Прес-служба П. Порошенка

До підбиття підсумків конкурсу проекти презентували анонімно, згідно з міжнародними правилами проведення архітектурних конкурсів. Кожен проект включав два планшети з кресленнями і візуалізацією, фотографії архітектурного макета або скульптурної моделі, фотографії колажу матеріалів, пропонованих для використання, і пояснювальну записку.

Роботи оцінювало журі з 30 представників з різних країн: 7 з них — з України, решта — з Угорщини, Польщі, Швейцарії, Німеччини та зі США.

  • В Україні  20 лютого — День Героїв Небесної Сотні. Він відзначається щорічно згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
  • Небесною Сотнею називають загиблих у Києві під час подій Революції Гідності у грудні 2013-го – лютому 2014 року. Тоді загинули 98 людей. Всього загиблими під час Революції Гідності вважаються 108 осіб.

Читайте також: Львівські скрипальки грають для немовлят та хворих у лікарнях