В Україні планують дозволити майнінг криптовалют

Data Center

Data Center / unsplash.com

Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів доручив внести майнінг (видобуток криптовалют) у Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД). Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

15 березня урядовий комітет доручив кільком державним органам створити необхідні документи, щоб внести діяльність із майнингу в національний класифікатор з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні.

Україна входить до ТОП-14 країн з розвитку криптоекономіки і впровадження проектів, заснованих на блокчейн. Але наше законодавство не таке прогресивне. Маємо почати хоча би з того, щоб внести «майнінг» до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона зараз пеебуває. Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту, — сказав Міністр економрозвитку.

Степан Кубів також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів. Зокрема, мова йде про Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля, Держстату, Агентства електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою).

  • З 1 червня Google почне банити онлайн-рекламу криптовалюта і ICO, а також «контент, який має до них відношення».
  • Раніше дослідники з міжнародного банку Citibank опублікували звіт, в якому висловили свої побоювання щодо впливу біткоіна на світову економіку. На їхню думку, це «бульбашка», яка може в будь-який момент луснути і завдати істотної шкоди світовій економіці. Особливо при цьому постраждають країни, що розвиваються. Україна — в п’ятірці найбільш вразливих.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: