Європейське фізичне товариство нагородило українську вчену

Європейське фізичне товариство нагородило українську вчену Лесю Щуцьку, яка займається фізикою, премією для молодих учених.

Науковиця отримала премію для молодих вчених в галузі експериментальної фізики «за видатний внесок в експериментальну діяльність в галузі фізики елементарних частинок, починаючи від проектування і моделювання нових експериментів, операцій з тест-пучками і аналізу, до аналізу даних і їх остаточних теоретичних інтерпретацій».

Леся Щуцька — всесвітньо відома молода вчена, дослідження якої фокусується на пошуку фізичних явищ, що виходять за рамки стандартної моделі фізики елементарних частинок. Вона, зокрема, працювала в рамках експерименту на Великому адронному колайдері у Женеві.

Професорка народилася у Вінниці, де закінчила фізико-математичну гімназію №17. Зараз вона керує лабораторією фізики високих енергій Федеральної політехнічної школи Лозанни.

Окрім Лесі Щуцької, лауреатом премії також став Джош Бендавід.

  • Європейське фізичне товариство — це некомерційна організація, яка займається популяризацією фізики, включає товариства 42 країн і проводить міжнародні конференції з фізики.
Про досягнення українок ми багато писали у спецпроекті «Вона може». Ось деякі з них: