Комітет Верховної Ради підтримав петицію щодо легалізації медичного канабісу

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини одноголосно підтримав електронну петицію про законодавче врегулювання медичного канабісу, пише «Громадське».

На засіданні Комітету вирішили створити робочу групу, до якої залучать представників інших профільних комітетів. Вона напрацьовуватиме проект закону про врегулювання медичного застосування канабіса.

Також на комітеті вирішили звернутися до Кабміну з проханням розглянули можливість внесення змін до переліку наркотичних засобів, відповідно до якого використання канабіса в Україні заборонено в медичних і дослідницьких цілях. Тобто канабіс пропонують дозволити використовувати для лікування, але він залишиться наркотичним засобом.

  • Петиція до Верховної Ради з вимогою законодавчо врегулювати використання канабісу з науковою та медичною метою в Україні набрала 25 тисяч необхідних голосів 12 березня.
  • За допомогою канабісу лікують хронічний біль, епілепсію, анорексію, посттравматичний синдром, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хворобу Альцгеймера, хворобу Паркінсона, діабетичну нейропатію тощо.
  • В Україні заборонене як вживання препаратів на основі канабісу, так і дослідження коноплі. За це передбачена кримінальна відповідальність.