До «Львівської тютюнової фабрики» прийшла СБУ з обшуками

З 3 липня на «Львівській тютюновій фабриці», яка розташована у Винниках, СБУ проводить обшуки.

Про це 4 липня повідомив депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич. Пізніше інформацію про обшуки підтвердив бізнесмен Григорій Козловський, який раніше офіційно був власником фабрики.

Як пише Zaxid.net, СБУ проводила обшуки спільно з працівниками центрального апарату Держбюро розслідувань. За інформацією UA:Львів, операція пов’язана з виробництвом контрабандних сигарет на цьому підприємстві.

Цього ж дня бізнесмен і депутат ЛМР Григорій Козловський заявив, що «відбулася спроба захоплення» фабрики силовими методами СБУ.

Це замовлення двох компаній: «Бі Ей Ті» та «Емпіріал», які вже 5 років намагаються протягнути законопроект типу мінімальної ціни для того, щоб знищити національних виробників, — зазначив Григорій Козловський.

За його словами, «жодних речей, які б свідчили про те, що [керівництву] можна було б щось пред’являти», не знайшли.

Офіційної заяви СБУ поки що немає.

  • Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, ПП «Львівська тютюнова фабрика» належить Сергію Пономареву та Андрієві Чорному, які мають рівні частки. До 2016 року серед засновників також значився львівський бізнесмен та депутат міської ради Григорій Козловський. За даними ЗМІ, він є власником фабрики й досі, однак в Youcontrol такої інформації немає. Крім того, у ЗМІ є дані про те, що Григорій Козловський також володіє будівельною компанією «Авалон». Серед інших його бізнес-проектів «Гранд готель» у центрі Львова та низка ресторанів.
  • У 2015 році фабрику вже звинувачували у постачанні цигарок для контрабанди. На самій фабриці цього не коментували.