Квитки на поїзди в Україні подорожчають

«Укрзалізниця» планує підвищити  ціни на квитки протягом 2018 року в два етапи.

У фінансовий план на 2018 рік ми заклали цифри дворазового підвищення – на 10% кожне. Два рази по 10%, щоб це було плавно і не так помітно для людей, — сказав виконуючий обов’язки голови правління компанії Євген Кравцов в інтерв’ю 112.ua.

Він зазначив, що тариф не змінювали кілька років, і тепер керівництво підприємства бачить необхідність підвищення цін. На думку Євгена Кравцова, пасажири готові платити за якість перевезення відповідну ціну.

Кравцов пояснив необхідність підвищення тарифів тим, що на сьогодні пасажирське господарство для УЗ є збитковим і його субсидують за рахунок вантажного. Крім цього, в соціальному сегменті (плацкартних перевезень) залізничні квитки часто дешевші, ніж на автобусне сполучення на аналогічних напрямках.

Тут треба чітко сказати, що при вартості квитка, приміром, між Львовом і Одесою, близько 1 тис. грн у вагоні СВ — це не соціальне перевезення. І якщо ми обґрунтовуємо, що насправді квиток має коштувати 1,3-1,4 тис. грн, то повинні мати право встановлювати таку вартість. Пасажир сьогодні готовий платити за високу якість перевезення відповідну ціну. Тож у найвищому сегменті пасажирських перевезень, у яких немає соціальної складової і якими користуються досить забезпечені люди, ми повинні мати вільне ціноутворення, — наголосив Євген Кравцов.

  • Нагадаємо, від 18 січня на сайті Укрзалізниці можна купувати і бронювати квитки з пересадками.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: