Мешканці Львівщини отримуватимуть 135 гривень компенсації за проїзд

Розмір виплат будуть обчислювати для кожного пільговика окремо, оскільки різні категорії мають право на різні види пільг.

У рамках монетизації пільговикам Львівської області встановлена щомісячна компенсація за проїзд в сумі 135 гривень. Про це  агентству «Інтерфакс-Україна» повідомила директорка департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Наталія Кузяк, пише «Дзеркало тижня».

Прийнято рішення встановити щомісячну грошову виплату в розмірі 135 гривень. Її обчислюють як середню за вартістю проїзду в комунальному транспорті по області, — розповіла вона.

За словами директорки департаменту, на виконання постанови Кабінету міністрів області провели звірку кількості пільговиків — зараз це 301 тис. осіб. Але згідно з постановою, уточнила чиновниця, розмір виплат будуть обчислювати для кожного пільговика окремо, оскільки різні категорії мають право на різні види пільг.

Кошти для виплат повинні передбачити органи місцевого самоврядування.

Зараз вони розглядають це питання, щоб запустити з червня поточного року, — додала вона.

  • 14 березня Кабінет міністрів прийняв постанову «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування» і доручив Міністерству соціальної політики його доопрацювання з урахуванням пропозицій.
  • Постанова затверджує соціальну норму кількості пільгових поїздок, а також розподіл пільгових поїздок на транспорті загального користування на міських та приміських маршрутах, що необхідно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати.
  • Фінансування витрат з надання переведених у готівку пільг буде здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів.