Хто очолив профільні міністерства в новому уряді
Оновлений Кабінет міністрів виглядає так:
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — Дмитро Кулеба. До призначення на посаду в уряді обіймав посаду постійного представника України при Раді Європи, дипломат.
Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України — Михайло Федоров. Засновник діджитал-агентства SMMSTUDIO, після перемоги Зеленського був призначений позаштатним радником президента України. Є фігурантом журналістського розслідування про можливі порушення порядку фінансування виборчої кампанії.
Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України — Тимофій Милованов. Нардеп від «Сліги народу», у 2016 призначений членом Ради Національного банку України, співзасновник аналітичної платформи VoxUkraine.
Міністр юстиції України — Денис Малюська. Депутат від «Слуги народу», фахівець з розвитку приватного сектору Групи Світового банку Міжнародної фінансової корпорації, заступник голови Офісу ефективного регулювання (BRDO). Цей Офіс очолював новообраний прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
Міністерка фінансів України — Оксана Маркарова. Безпартійна, чинна міністерка фінансів, членкиня РНБО.
Міністр енергетики та захисту довкілля України — Олексій Оржель. Депутата від «Слуги народу», був головою Української асоціації відновлюваної енергетики та керівником сектору «Енергетика» Офісу ефективного регулювання.
Міністр інфраструктури України — Владислав Криклій. № 12 у списку партії «Слуга народу», з 2015 — очільник Головного сервісного центру МВС України);
Міністерка розвитку громад та територій України — Альона Бабак. У минулому — народна депутатка 8 скликання від «Самопомочі», заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.
Міністерка освіти і науки України — Ганна Новосад. В Раді — від «Слуги народу», у 2014 році обіймала посаду радниці міністерки освіти, у 2017 року стала гендиректоркою директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.
Міністерка охорони здоров’я України — Зоряна Скалецька. Депутатка від «Слуги народу», експертка в «Реанімаційному пакеті реформ» з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.
Міністр культури, молоді та спорту України — Володимир Бородянський. З 2019 року — радник Зеленського з гуманітарних питань (поза штатом), до цього — директор медіа групи StarLightMedia).
Міністерка соціальної політики України — Юлія Соколовськ. Радниця у міністерстві фінансів України; раніше очолювала Департамент витрат бюджету соціальної сфери у міністерстві економічного розвитку і торгівлі.
Міністр внутрішніх справ України — Арсен Аваков. Чинний міністр внутрішніх справ, Зеленський запевнив, що це тимчасовий очільник і «його особиста відповідальність».
Міністр оборони України — Андрій Загороднюк. Протягом 2015 — 2017 років очолював Офіс реформ Міністерства оборони України. 5 липня 2019 року Зеленський призначив Загороднюка своїм позаштатним радником, а 9 липня ввів його до складу Наглядової ради ДП «Укроборонпром».
Міністр закордонних справ України — Вадим Пристайко. Заступник голови Офісу президента України, український дипломат, з 2017 — голова місії України при НАТО, з 2019 року — член Ради національної безпеки та оборони України.
Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України — Оксана Коляда. До цього — заступниця міністра у справа ветеранів.
Міністр Кабінету Міністрів України — Дмитро Дубілет. Колишній директор із інформаційних технологій «Приватбанку», співзасновник Monobank, радник колишнього тимчасового виконувача обов’язків глави СБУ Івана Баканова.
Також на першому засіданні стали відомі імена очільників ключових органів влади:
Прем’єр-міністр — Олексій Гончарук. З 2015 очолював експертно-аналітичний центр «Офіс ефективного регулювання» BRDO, проєкт Європейського Союзу; заступник глави Офісу Президента з питань економічного розвитку та продовження реформ.
Спікер — Дмитро Разумков. Колишній політтехнолог, очільник штабу Зеленського);
Перший віце-спікер — Руслан Стефанчук (юрист, ідеолог штабу Зеленського, після перемоги якого став представником президента в парламенті.
Віце-спікерка — Олена Кондратюк. Депутатка від партії «Батьківщина», у 2012-2014 роках була заступницею члена Делегації у ПАРЄ. Під час роботи Верховної Ради VIІІ скликання обіймала посаду секретарині Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.
Генеральний прокурор — Руслан Рябошапка. У 2014 — член Національного агентства з питань запобігання корупції, у 2019 став заступником керівника Офісу президентка.
Голова СБУ — Іван Баканов. Друг дитинства Зеленського, керівник ТОВ «Студія Квартал-95» і ТОВ «Квартал-95». Їхній засновник і кінцевий бенефіціар – Green Family Ltd, зареєстрований на Кіпрі, в Нікосії. Там вказані двоє керуючих — Оксана Лазаренко (дружина Баканова) і Марина Разомова-Георгіу. Був також главою передвиборного штабу Зеленського.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: