Хто очолив профільні міністерства в новому уряді

Рада вперше зібралася на засідання

Рада вперше зібралася на засідання / 5 канал

29 серпня депутати та депутатки проголосували за новий склад Кабінету міністрів України. «За» — висловилися 281, «проти» — 26 народних обранців і обраниць, ще 45 утримались, а 43 не голосували.

Оновлений Кабінет міністрів виглядає так:

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України — Дмитро Кулеба. До призначення на посаду в уряді обіймав посаду постійного представника України при Раді Європи, дипломат.

Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України — Михайло Федоров. Засновник діджитал-агентства SMMSTUDIO, після перемоги Зеленського був призначений позаштатним радником президента України. Є фігурантом журналістського розслідування про можливі порушення порядку фінансування виборчої кампанії.

Міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України — Тимофій Милованов. Нардеп від «Сліги народу», у 2016 призначений членом Ради Національного банку України, співзасновник аналітичної платформи VoxUkraine.

Міністр юстиції України — Денис Малюська. Депутат від «Слуги народу», фахівець з розвитку приватного сектору Групи Світового банку Міжнародної фінансової корпорації, заступник голови Офісу ефективного регулювання (BRDO). Цей Офіс очолював новообраний прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Міністерка фінансів України — Оксана Маркарова. Безпартійна, чинна міністерка фінансів, членкиня РНБО.

Міністр енергетики та захисту довкілля України — Олексій Оржель. Депутата від «Слуги народу», був головою Української асоціації відновлюваної енергетики та керівником сектору «Енергетика» Офісу ефективного регулювання.

Міністр інфраструктури України — Владислав Криклій. № 12 у списку партії «Слуга народу», з 2015 — очільник Головного сервісного центру МВС України);

Міністерка розвитку громад та територій України — Альона Бабак. У минулому — народна депутатка 8 скликання від «Самопомочі», заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

Міністерка освіти і науки України — Ганна Новосад. В Раді — від «Слуги народу», у 2014 році обіймала посаду радниці міністерки освіти, у 2017 року стала гендиректоркою директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.

Міністерка охорони здоров’я України — Зоряна Скалецька. Депутатка від «Слуги народу», експертка в «Реанімаційному пакеті реформ» з питань реформування системи охорони здоров’я Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України.

Міністр культури, молоді та спорту України — Володимир Бородянський. З 2019 року — радник Зеленського з гуманітарних питань (поза штатом), до цього — директор медіа групи StarLightMedia).

Міністерка соціальної політики України — Юлія Соколовськ. Радниця у міністерстві фінансів України; раніше очолювала Департамент витрат бюджету соціальної сфери у міністерстві економічного розвитку і торгівлі.

Міністр внутрішніх справ України — Арсен Аваков. Чинний міністр внутрішніх справ, Зеленський запевнив, що це тимчасовий очільник і «його особиста відповідальність».

Міністр оборони України — Андрій Загороднюк. Протягом 2015 — 2017 років очолював Офіс реформ Міністерства оборони України. 5 липня 2019 року Зеленський призначив Загороднюка своїм позаштатним радником, а 9 липня ввів його до складу Наглядової ради ДП «Укроборонпром».

Міністр закордонних справ України — Вадим Пристайко. Заступник голови Офісу президента України, український дипломат, з 2017 — голова місії України при НАТО, з 2019 року — член Ради національної безпеки та оборони України.

Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України — Оксана Коляда. До цього — заступниця міністра у справа ветеранів.

Міністр Кабінету Міністрів України — Дмитро Дубілет. Колишній директор із інформаційних технологій «Приватбанку», співзасновник Monobank, радник колишнього тимчасового виконувача обов’язків глави СБУ Івана Баканова.


Також на першому засіданні стали відомі імена очільників ключових органів влади:

Прем’єр-міністр — Олексій Гончарук. З 2015 очолював експертно-аналітичний центр «Офіс ефективного регулювання» BRDO, проєкт Європейського Союзу; заступник глави Офісу Президента з питань економічного розвитку та продовження реформ.

Спікер — Дмитро Разумков. Колишній політтехнолог, очільник штабу Зеленського);
Перший віце-спікер — Руслан Стефанчук (юрист, ідеолог штабу Зеленського, після перемоги якого став представником президента в парламенті.

Віце-спікерка — Олена Кондратюк. Депутатка від партії «Батьківщина», у 2012-2014 роках була заступницею члена Делегації у ПАРЄ. Під час роботи Верховної Ради VIІІ скликання обіймала посаду секретарині Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Генеральний прокурор — Руслан Рябошапка. У 2014 — член Національного агентства з питань запобігання корупції, у 2019 став заступником керівника Офісу президентка.

Голова СБУ — Іван Баканов. Друг дитинства Зеленського, керівник ТОВ «Студія Квартал-95» і ТОВ «Квартал-95». Їхній засновник і кінцевий бенефіціар – Green Family Ltd, зареєстрований на Кіпрі, в Нікосії. Там вказані двоє керуючих — Оксана Лазаренко (дружина Баканова) і Марина Разомова-Георгіу. Був також главою передвиборного штабу Зеленського.