Кермування у нетверезому стані в Україні зробили кримінальним проступком

Депутати Верховної Ради України схвалили зміни до закону про керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, повідомляє «Громадське».

Відтепер п’яним водіям загрожує від 17 до 34 тисяч ₴ штрафу та позбавлення прав на термін до 3 років. Штраф за повторне правопорушення сягатиме 51 тисячі ₴. Крім цього, керування у стані сп’яніння юридично буде вважатися кримінальним проступком зі спрощеним досудовим розслідуванням.

За зміни до закону проголосували 239 депутатів. Нові правила почнуть діяти з 1 січня 2020 року.

Враховуючи, що в Україні смертність унаслідок дорожньо-транспортних пригод — одна з найбільших у Європі та постійно зростає, пропонується посилити відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння шляхом переведення її в кримінальну площину, — зазначено у пояснювальній записці.

Водночас заступник глави МВС Вадим Троян наголосив, що цей закон розвантажить слідчих поліції та дозволить їм зосередитися на розкритті тяжких та особливо тяжких злочинів.

  • Досі водіння у нетверезому стані каралося штрафом у 10200 ₴ та позбавленням прав на 1 рік. За повторне порушення зловмиснику загрожував штраф у 40200 ₴ з позбавленням прав на 10 років.
  • За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стається через перевищення швидкості.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: