Картина Бенксі самознищилася після продажу на аукціоні

Картина вуличного художника Бенксі самознищилася одразу після того, як її продали за мільйон фунтів на аукціоні Sotheby’s у Лондоні 5 жовтня, повідомляє BBC.

Переглянути цей допис в Instagram

Going, going, gone…

Допис, поширений Banksy (@banksy)

Картина «Дівчина з повітряною кулею» є одним з найбільш відомих малюнків Бенксі.

Як тільки ведучий вдарив молотком після ставки в 1 мільйон фунтів, запустився процес самоліквідації.

Як пише Financial Times, у нижній частині рами картини художник сховав механізм для подрібнення паперу, який пошматував її на дрібні смужки.

Ми були свідками мистецтва Бенксі. Ми не стикалися в минулому з подібною ситуацією … щоб картина раптом була розрізана на частини після досягнення на торгах майже рекордного результату для художника. Ми намагаємося з’ясувати, що це означає в контексті аукціону, — цитує видання заяву голови департаменту сучасного мистецтва Sotheby’s Алекса Бранчіка на прес-конференції після закінчення торгів.

6 жовтня художник опублікував в Інстаграмі відео про знищення своєї картини.

Кілька років тому я таємно вмонтував шредер в картину. На випадок, якщо її коли-небудь виставлять на аукціон, — сказано в титрах.

У відео є кадри з установкою шредера в раму картини і показано, як механізм спрацював після продажу картини. Хто і яким чином включив шредер, з відео не зрозуміло.

«Дівчинка з повітряною кулею» була написана у 2006 році на полотні аерозольними і акриловими фарбами.

  • Бенксі (англ. Banksy) — псевдонім скандально відомого англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім’я — Роберт або Робін Бенкс.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: