Парламент Канади схвалив законопроект про легалізацію марихуани

18 червня парламент Канади схвалив законопроект про легалізацію рекреаційної марихуани. Документ підтримали 205 голосами проти 82 в Палаті громад, повідомляє CTV News.

Закон ще має розглянути верхня палата — Сенат, але він не може скасувати це рішення, а має право лише його відтермінувати. Після цього погодити документ має генерал-губернаторка Канади Жулі Пайєтт. Очікується, що закон набере чинності до вересня. Таким чином Канада стане першою країною G7, в якій буде дозволено вільне вживання наркотиків.

Законопроект С-45 встановлює правила для легального вирощування, зберігання та продажу рекреаційної марихуани канадцями у віці старше 18 років.

Після легалізації канадці зможуть придбати грам марихуани приблизно за 6,5 євро. Особисте володіння буде обмежено 30 грамами марихуани. За підрахунками, цей ринок може скласти 4,6 мільярда євро.

  • Легалізація рекреаційної марихуани була однією з обіцянок прем’єр-міністра Джастіна Трюдо під час передвиборчої кампанії. Він визнав, що сам вживав марихуану, у тому числі з часу обрання депутатом.
  • Використання марихуани для медичних цілей дозволили в Канаді майже двадцять років тому.
Читайте також