iGov переходить на баланс держави

Логотип iGov

Логотип iGov

17 липня волонтерський проект iGov перейшов у державну власність. Про це на сторінці у Фейсбуці повідомив його засновник Дмитро Дубілет.

За словами Дмитра Дубілета, перехід у власність держави планувався з самого початку. iGov стає на баланс держпідприємства при Дніпропетровській ОДА. Однак сервіс і далі буде працювати по всій Україні. Засновник проекту зазначив, що відповідно до закону про адміністративні послуги, тепер iGov має повне право офіційно, а не в тестовому режимі, запускати послуги по всій країні.

Чому це важливо. Коли волонтери зверталися до мерів, керівників областей і районів з пропозицією безкоштовної допомоги, в 99% випадків ми отримували відповідь: ви — недержавна структура, тому ми будемо освоювати бюджети і запускати послуги самі. З першим вони зазвичай справлялися відмінно, з другим — не дуже, — пояснив Дмитро Дубліет.

Координувати впровадження електронних сервісів в Україні буде новостворена громадська організація.

З наступного тижня ми починаємо розсилати в усі держоргани офіційні запити. Дуже мені цікаво, чи будуть тепер чиновники знаходити відмовки, щоб залишатися «паперовими»? — додав Дмитро Дубілет.

Він також зауважив, що сьогодні понад 400 сервісів працюють у Дніпропетровській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій та інших областях. Якісь повністю автоматичні, якісь — у напівручному режимі. Але всі ці послуги дозволяють мінімізувати кількість візитів громадян до чиновників або повністю їх позбутися.

  • iGov — громадське некомерційне об’єднання, яке створило портал державних послуг igov.org.ua. На ньому кожен може в електронній формі отримати певну державну послугу. Проект реалізовувався коштами волонтерів та за підтримки Адміністрації Президента, Кабміну тощо. Сайт запустили у 2015 році.
Інша діяльність Дмитра Дубілета

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: