Тепер ID-картку замість паспорта-книжечки можна оформити будь-коли

З 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.

3 жовтня Кабінет Міністрів вніс зміни до своєї постанови від 2015 роки. Відтак, з 1 листопада 2018 року громадяни України зможуть обміняти паспорт у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.

Міграційна служба підкреслює, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена. Відповідно до закону всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їх дії.

  • Запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося у січні 2016 року. До цього часу нові паспорти видавалися лише у разі обміну паспорта, замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості.
  • Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно. За заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого складає 279 ₴.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: