Які довідки потрібні для школи. Роз’яснення МОЗ

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар має видати довідку (форма №086-1/о) та оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення.

З березня 2018 «Медична карта дитини» (форма №026/о) скасували. Відтак, вона більше не потрібна для прийняття дитини до школи.

Для шкіл потрібні лише довідки про проходження медичного огляду у свого сімейного лікаря або педіатра. Таким документом є довідка форми №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», яку видає педіатр після огляду дитини та зазначає у ній:

  • прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
  • місце проживання дитини, телефон батьків;
  • найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
  • дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
  • висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
  • групу для занять фізичною культурою;
  • рекомендації.

Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення (форма № 63/о), якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення — планові чи пропущені.

Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись із наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.

Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.