Hyperloop в Україні з’явиться через 5-10 років, — Міністр інфрраструктури

Міністр інфраструктури Володимир Омелян та головний виконавчий директор HTT Дірк Алборн

Міністр інфраструктури Володимир Омелян та головний виконавчий директор HTT Дірк Алборн / mtu.gov.ua

12 червня Міністерство інфраструктури України та компанія Hyperloop Transportation Technologies (НТТ), яка займається розробкою Hyperloop, підписали меморандум про співпрацю.

Про це повідомляє Liga.net.

Документ підписали міністр інфраструктури Володимир Омелян та головний виконавчий директор HTT Дірк Алборн.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян та головний виконавчий директор HTT Дірк Алборн

Міністр інфраструктури Володимир Омелян та головний виконавчий директор HTT Дірк Алборн / mtu.gov.ua

Міністр додав, що сподівається на відкриття найближчим часом RND-центру та Дата-центру в Україні, який буде займатися не лише технологією Hyperloop, а й новими матеріалами, складовми компонентами сучасних транспортних можливостей світу.

Ми будемо спільно розробляти технології та домовилися спільно шукати інвесторів цього проекту, — зазначив Володимир Омелян.

За словами міністра, цього року завершується попереднє техніко-економічне обґрунтування проекту. Наступного року мають починати тестування тестової труби в Україні.

Все буде залежати від нашої співпраці з HTT. Якщо буде доцільним провести тестування на існуючому майданчику в Тулузі (Франція), а в Україні будувати, умовно Hyperloop, версія 2.0, ми підемо цим шляхом. Все буде залежати від того, наскільки це буде економічно ефективно, — додав Володимир Омелян.

Міністр розраховує, що технологія Hyperloop буде реалізована в Україні в перспективі 5-10 років.

Я хочу, щоб в найближчі 5 років ми прийшли хоча б до однієї лінії Hyperloop в Україні. Буде правильно провести переговори з партнерами в Китаї і Європейському Союзі і з’єднати Hyperloop доставку вантажів з Китаю до країн ЄС, — сказав міністр інфраструктури.

  • Раніше «Секція» писала про Hyperloop в Україні та деталі проекту.
  • Керівник проекту HypeUA з будівництва Hyperloop в Україні озвучив приблизну вартість будівництва тестового майданчика у Дніпрі, а також орієнтовну ціну квитків.
Тим часом в «Укрзалізниці»