Акторку «Службового роману» та репера Гуфа визнали небезпечними в Україні

Міністерство культури внесло до переліку небезпечних для України осіб сімох російських артистів.

Про це повідомляє прес-служба утанови.

На підставі звернення Служби безпеки України від 26 лютого наказую оновити перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці, — пише у наказі міністр культури Євген Нищук.

До списку додали співаків Ларису Доліну, Олександра Буйнова, Олександра Маршала (Мінькова), Вікторію Циганову та репера Guf (Олексія Долматова).

Також віднині заборона на в’їзд поширюється на акторку Алісу Фрейндліх (Калугіна у «Службовому романі», королева Анна Австрійська у «Д’Артаньян та три мушкетери» тощо) та актора і режисера Олександра Баширова (Мішаня у фільмі «Мама, не горюй», кіт Бегемот у «Майстер і Маргарита» та ін.).

  • Наразі у переліку осіб, яким заборонений в’їзд на територію України, перебуває 131 російський артист. Серед них — Надія Бабкіна, Єгор Крід, Давид Нурієв (репер Птаха), Олексій Панін тощо.
  • Перелік осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України (неформально згадується в українських ЗМІ як Чорний список Міністерства культури України) — список осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, складений Міністерством культури на підставі даних Служби безпеки України. Вперше список склали у липні 2015 року.
  • Перебування особи в цьому списку означає введення в дію проти неї певних обмежень: телерадіоорганізації не транслюють програми, фільми, кліпи таких осіб; гастролювати Україною артисти можуть тільки після узгодження своїх дій з СБУ.
  • Державний комітет телебачення і радіомовлення 16 січня представив список книг, які не дозволені до розповсюдження на території України.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: