Фото дня: українські миротворці повертаються з Ліберії після 14-річної місії

Український 56-й окремий вертолітний загін Місії ООН, який з січня 2004 року виконував завдання у Ліберії, повертається додому. Дія мандату Місії ООН завершується у квітні, повідомляє Генштаб ЗСУ.  Майже 14 років українські авіатори забезпечували супроводження наземних колон, транспортні та пасажирські перевезення, проводили повітряне патрулювання кордонів, медичну евакуацію та пошуково-рятувальні операції.

  • У 2004 році Україна направила до Ліберії 14 вертольотів – 6 Мі-24 та 8 Мі-8, а також 260 воїнів-миротворців. Пізніше чисельність загону збільшили до 301.
  • У Ліберії у жовтні-листопаді 2011 вирували пристрасті довкола парламентських та президентських виборів. Сили ООН були приведені до підвищеного ступеню бойової готовності. Український вертолітний загін розпочав патрулювання у небі столиці Республіки Монровія та вздовж ключових автошляхів. Це не дало змоги опозиції проводити масштабні антипрезидентські виступи і вона була змушена перевести свої дії в юридичну площину.
  • Українські миротворці були єдиними, хто виконував у Ліберії пошуково-рятувальні завдання. За час Місії наші військовослужбовці врятували шість місцевих мешканців.
  • З поступовою стабілізацією ситуації у Ліберії відбувалося і скорочення українського контингенту. Відтак, 2018 року у Республіці залишилося всього три військово-транспортних вертольоти Мі-8 та 105 військовослужбовців.