Львівський журналіст і АТОвець зніматиме документальний фільм про полярників в Антарктиді

Львівський журналіст і АТОвець зніматиме документальний фільм про полярників в Антарктиді

Львівський журналіст і АТОвець зніматиме документальний фільм про полярників в Антарктиді / section.in.ua

Андрій Мочурад, журналіст, мандрівник та колишній учасник бойових дій на Сході України, вирушає в Антарктиду на станцію «Академік Вернадський». Там він планує зняти документальний фільм про полярників і, можливо, потім видати книгу.

Ідея про те, аби відвідати антарктичну станцію, народилася у 2018 році. Тоді Андрій Мочурад разом з керівником Національного антарктичного наукового центру Євгеном Диким зауважили, що наразі не існує жодного фільму про українських науковців там. Вони ж вирішили, що було би добре це змінити. Однак потрапити на станцію може не кожен. Справа в грошах. Держава такі проекти не фінансує, а все, що можуть забезпечити з держбюджету — це проживання і харчування на самій станції.

Добиратися та збирати спорядження треба власними силами. Власне, цим я і зайнявся десь з квітня цього року, — каже Андрій Мочурад.

Одна з оосбливостей цієї поїздки у тому, що мандрівники будуть одягнені і матимуть спорядження виключно укаїнського виробника. Частину речей фірми-партнери подарували, на частину дали знижки.

Андрій Мочурад з побратимами тримають прапори, які він доставить на станцію «Академік Вернадський»

Андрій Мочурад з побратимами тримають прапори, які він доставить на станцію «Академік Вернадський» / section.in.ua

У дорогу журналіст має відправитися вже цього тижня. За словами Андрія, маршрут пролягатиме, зокрема, через Аргентину. Там він хоче зняти частину відеоматеріалів про життя української діаспори, а також старшин часів УНР.

Крім того, з собою він повезе прапори бригади морської авіації Військово-морських сил України, 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила та прапор Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: