Засновниця Femen вчинила самогубство у Парижі

Оксана Шачко

Оксана Шачко / Reuters

Засновниця і активістка українського руху Femen Оксана Шачко наклала на себе руки. Дівчину знайшли у шафі її квартири хлопець та подруга 23 липня.

Відомо, що Оксана Шачко залишила передсмертну записку зі словами «Ви всі фейк».

В Оксани було багато виставок, увага преси, багаті друзі. За останні 2 роки вона намагалася накласти на себе руки двічі. Третя спроба, на жаль, виявилася успішною, — зазначає знайома активістки Анна Гуцол.

За словами подруги Марії Сільченко, у Парижі Оксани Шачко писала антирелігійні ікони та виставляла їх у галереях. Також — навчалася у художній школі. Втім, каже вона, дівчина переживала постійні фінансові проблеми — грошей не вистачало, часто жила у друзів, а близько місяця тому переїхала до соціального житла, яке їй надали, на ближніх околицях Парижа. У цій квартирі її і знайшли.

  • Оксана Шачко народилася у 1987 році у Хмельницькому, пізніше переїхала до Києва. У 2008 році разом з Анною Гуцол і Олександрою Шевченко заснувала організацію Femen. Спершу вони протестували проти сексуальної експлуатації жінок та сексуального туризму в Україні, пізніше стали виходити на політичні акції протесту. Після кількох нападів на учасниць руху у 2013 році вони виїхали до Франції. Оксана Шачко отримала політичний притулок там. У 2014 році вийшов документальний фільм про Оксану Шачко «Je suis Femen».