Ракета Falcon Heavy успішно пройшла випробування

Falcon 9 Rocket / Falcon Heavy

Фрагмент відеопрезентації Falcon 9 Rocket / Falcon Heavy

Американська компанія Space X провела тестування важкої ракети-носія Falcon Heavy. Про це йдеться на офіційній сторінці SpaceX в Twitter.

Falcon Heavy, попередньо відома як Falcon 9, система космічного запуску багаторазового використання, що розробляється і виготовляється американською компанією SpaceX. Ступені ракети використовують рідкий кисень і паливо RP-1, на двигунах розроблених SpaceX, Merlin 1D. Планується багато варіантів завантаження корисним вантажем:

  • до 64 тонни можна буде вивести на низьку орбіту Землі;
  • до 19 тонн на геостаціонарну орбіту;
  • до 16 тонн на траекторію до Місяця;
  • до 14 тонн на траекторію до Марса.

Дебютний запуск машини повинен був відбутися ще у 2013 році, але багато разів відкладався. Головна складність полягала у переході з одноблокової ракети на трьохблокову. Так, Falcon Heavy складається з трьох прискорювачів Falcon 9, в кожному з яких знаходиться 9 двигунів. Змусити всі 27 двигунів працювати одночасно виявилося нелегким завданням.

На перший погляд, Falcon Heavy виглядає просто. Беремо дві перші сходинки і використовуємо їх як навісні прискорювачі. Насправді, це дуже складно і вимагало переробки конструкції центрального блоку і масу різного устаткування. — зізнавався Ілон Маск на прес-конференції в честь повторного запуску першого ступеня Falcon 9 в квітні 2017 року.

Доопрацювання конструкції Falcon Heavy тривало до осені 2017 року. 28 грудня ракету вперше встановили на стартовому майданчику Космічного центру Кеннеді у Флориді. 24 січня, після чергової затримки, викликаної припиненням роботи уряду США, Falcon Heavy нарешті протестували. Прожиг її 27 двигунів тривав 12 секунд.

Перше статичне вогневе випробування Falcon Heavy завершено — ще на один крок ближче до тестового польоту, — йдеться у повідомленні.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: