Українців просять понизити температуру у будинках через брак газу

НАК «Нафтогаз Україна» закликає українців економити газ через зниження тиску російського газу в газотранспортній системі. 

Як зазначається у повідомленні, за 15 хвилин до початку поставки газу «Газпром» повідомив, що передумав, знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам.

Мета — здійснити мрію або про «Україна замерзла», або про «Україна – ненадійний транзитер і відбирає газ». Це було б дуже доречно за два тижні до виборів самі знаєте кого. Навіть розмахування ядерною зброєю не допомагає зацікавити росіян прийти таки на вибори незмінного, так що потрібна якась швидка «перемога» — вважають у “Нафтогазі”.

Компанія закликає: «Давайте вчинимо недобре і зіпсуємо людині свято».

Нам треба протриматися лише 3-4 дні, поки не минуть холоди. У кого є котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб російський шантаж не вдався, — закликає НАК.

Компанія зазначає, що «газу в наших підземних сховищах багато, наші ПСГ круті, але навіть у них є технічні обмеження у тому, скільки газу можна підняти протягом доби».

Ситуація

  • «Газпром» 2 роки і 3 місяці не поставляв Україні газ до винесення рішення Стокгольмським судом. Дія контракту завершується наприкінці 2019 року.
  • За цим контрактом «Нафтогаз» зобов’язаний викуповувати у “Газпрому” від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно, тому НАК і здійснив передоплату.
  • 28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені обсяги газу для транзиту.
  • За рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації у сумі 4,63 млрд доларів.
  • За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити 2,56 млрд доларів.
  • 1 березня стало відомо, що «Газпром» вирішив не постачати газ НАК «Нафтогаз України» за контрактом і повернув отриману передоплату.
  • Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв на засіданні Ради безпеки й оборони України того ж дня заявив, що дефіцит газу в Україні — близько 10 млн куб м на добу. Він запропонував обмежити споживання газу на 3-4 березня, коли ще очікується холодна погода.

У Львові не зупинятимуть навчання в школах для економії газу

У Львові не припинятимуть навчання у школах і дитячих садках, щоб економити газ. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

У Львові подачу тепла до навчальних закладів міста буде переведено в ощадливий режим… Призупиняти навчання в школах і садочках Львова не будуть. Станом на сьогодні місто Львів працює у звичному режимі — опалення подається до усіх споживачів теплопостачальних підприємств: населення, школи, садочки, лікарні, поліклініки, — йдеться у повідомленні.

У міськраді зазначають, що наразі у них немає жодного офіційного документу від державних органів щодо обмеження подачі тепла. Водночас у міськраді запевнили, що у разі вказівок, вони перебудують роботу теплопостачальних підприємств, щоб вводити обмеження.

Якщо буде таки необхідність в обмеженні, то починати треба з промислових підприємств, які не є підприємствами життєзабезпечення міста… Поки нема офіційного підтвердження і обмежень нам по лімітах газу, все працюватиме у режимі, як було до цього, — розповів заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Крім того, влада міста закликала місцевих жителів, які мають приватні котельні або індивідуальне опалення, працювати в ощадливому режимі для економії.

Міністерство освіти і науки у зв’язку з нестачею газу в країні рекомендувало усім закладам освіти призупинити роботу з 2 до 7 березня включно, що з урахуванням вихідних (8-11 число) становить 9 днів поспіль.