«Це буде фаново!». Співзасновник ініціативи «Доступно.UA» про подорож Європою автостопом

Промо проекту «Доступно.UA»

Промо проекту «Доступно.UA» / facebook.com

15 квітня співзасновник ініціативи «Доступно.UA» Дмитро Щебетюк разом із другом Костянтином Ічко вирушають у «Доступно Євротур». Місяць вони подорожуватимуть Європою автостопом, а з собою візьмуть 100 € на двох.

Ідея поїхати у подорож автостопом виникла у Дмитра Щебетюка після того, як він у такий спосіб у 2017 році подорожував 19 днів Україною і Білоруссю. Тоді активіст витратив на все 10 $ і каже, це при тому, «що гуляв на широку ногу».

Продовжити подорож далі завадила відсутність біометричного паспорту. Тож, коли документ з’явився, Дмитро Щебетюк вирішив все ж здійснити задумане.

У стопі ми плануємо брати з собою 100 € на двох. Це десь 1,66 € на день. Мені здалося це гарною ідеєю, адже в програмі «Орел і решка» людина отримує 100 баксів на вихідні, а ми — вдвох 100 € на місяць. Цікаво дізнатися, як вдасться вижити з цими грошима, — каже співзасновник «Доступно.UA».

Про те, що коштів не вистачить навіть на їжу, Дмитро не переживає. Зазначає, що «1,66 € — це ж купа грошей!». Крім того, з його досвіду, люди, які зголошуються підвезти автостопера, часто пропонують йому або їжу, або гроші.

Під час подорожі Україною я часто відмовлявся від цього. Але, думаю, тепер ми так не робитимемо, інакше буде складно. А ще у нас буде гітара. Граючи свої пісні, планую заробити ще трохи грошей, — пояснює Дмитро Щебетюк.

Точного маршруту туристи не розробляли. Стартують із Кракова, а 21 квітня будуть у Франкфурті, адже у цей день відбуватиметься другий тур виборів президента України. Решту міст обиратимуть підписники у Фейсбуці. Перше голосування стартувало 13 квітня — яке з запропонованих міст отримає найбільше голосів, туди вони й відправляться.

Через невизначеність з житлом і обмежений бюджет, мандрівники просять допомагати їм із пошуками людей, в яких можна було б зупинитися на ніч.

Це буде фаново, я певен! Утім, складно енергетично. Але ми дуже хочемо цим проектом долучити якомога більшу кількість людей до «ДоступноUA», до самої мандрівки, щоби показати — подорожувати можна дешево. А ще хочемо привернути увагу до екології, бо коли людина підбирає стопера на дорозі, з нею у машині їдуть вже кілька людей, а це більш екологічно. І, звісно, хочемо зламати стереотипи щодо людей з інвалідністю. Не тільки у суспільства, а й у самих людей з інвалідністю. Було би круто змотивувати їх до активного життя, — зазначає Дмитро Щебетюк.

«Доступно Євротур» триватиме з 15 квітня по 15 травня. Слідкувати за пересуванням учасників можна на сторінці «Доступно.UA».