Державну фіскальну службу очолив екс-голова митниці. Його усунули за корупцію

Екс-голова Одеської митниці Олександр Власов

Екс-голова Одеської митниці Олександр Власов / genplanua.com

Тимчасовим виконувачем обов’язків голови Державної фіскальної служби (ДФС) України призначили екс-голову Одеської митниці. Його нещодавно відсторонили від посади за корупцію.

5 вересня голова Фіскальної служби України Мирослав Продан пішов у відставку за власним бажанням. Цього ж дня Уряд оголосив про проведення конкурсу на позицію голови ДФС.

Питання, яке ми з вами вже давно дискутували, це проведення конкурсу на позицію глави ДФС. Проведення такого відкритого та прозорого конкурсу є дуже важливим для подальшої реформи, в тому числі ДФС. Сьогодні уряд прийняв рішення про початок та оголошенні такого конкурсу, — сказала в.о. глави Мінфіну Оксана Маркарова

На своїй сторінці у Фейсбуці Продан зазначив, що планує брати участь у конкурсі на нового голову.

На момент проведення конкурсу, уряд призначив тимчасового виконуючого обов’язки. Ним став екс-голова Одеської митниці Олександр Власов, якого нещодавно відсторонили з посади голови Одеської митниці за корупцію.

Основне завдання Власова — продовжити курс реформування ДФС, боротьба з контрабандою та «тінню», наповнення бюджету, встановлення технічних засобів, процедури закупівлі, над якими працював Мирослав Продан, — повідомила речниця ДФС Наталія Непряхіна.

Мирослав Продан

Мирослав Продан / facebook.com

За що відсторонили Олександра Власова

22 серпня Мирослав Продан відсторонив Олександра Власова від посади після того, як 21 серпня генпрокурор Юрій Луценко розповів про крадіжку 37 контейнерів, що належать фірмі, яка входить в орбіту «відомого контрабандистського угруповання Сердюка-Амінєва». Фактична кількість товарів у контейнерах була в кілька разів більшою, ніж те, що проходило за документами Одеської митниці. Тому контейнери арештували і відправили на відповідальне зберігання приватної фірми на території одеської митниці. Вночі ці контейнери вкрали. Керував викраденням сам Амінєв і керівник митного поста, який у цей час чергував, заявив Луценко.

22 серпня Продан наказав провести службове розслідування за цим фактом і попросив, щоб кримінальне провадження було передано в НАБУ.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: