У Мінську під час ходи до Дня Волі затримали кілька десятків осіб

У Мінську під час спроби організувати опозиційну ходу на честь 100-річчя проголошення Білоруської народної республіки (День Волі) затримали кілька десятків людей. За інформацією місцевого порталу TUT.BY, затриманих не більше 50. «Хартія 97» повідомляє про більш ніж 100 затриманих.

Вранці 25 березня затримали також одного з лідерів Білоруського національного конгресу Миколу Статкевича. Напередодні проти нього склали протокол про заклики до участі в несанкціонованому «Марші гідності і свободи». Всі заявки про проведення ходи були відхилені Мінміськвиконкомом. Активіст мав відсидіти 10 діб, однак вже сьогодні вийшов на свободу.

На відміну від попередніх років у 2018 році білоруська влада на честь вікового ювілею БНР дозволила організувати концерт поблизу мінського Великого театру опери і балету. Всього, за офіційними даними, майданчик відвідали близько 50 тисяч осіб. Концерти проходили і в інших білоруських містах.

  • День Волі вважається головним святом білоруської опозиції. У 2017 році на несанкціонованій ході затримали кілька сотень людей.

Читайте: У Сеулі вимикатимуть комп’ютери, аби чиновники не працювали понаднормово

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: