В Австрії хочуть знести будинок, де народився Гітлер

У будинку на Зальцбургер-форштадт, 15 в місті Браунау-ам-Інн батьки Гітлера прожили три тижні

У будинку на Зальцбургер-форштадт, 15 в місті Браунау-ам-Інн батьки Гітлера прожили три тижні / AFP

Австрійський уряд хоче знести триповерховий будинок у місті Браунау-ам-Інн, оскільки він став місцем паломництва для неонацистів.

Майбутнє будинку активно обговорюється в Австрії в останні роки. Одна частина суспільства виступає за знесення споруди, а друга вважає, що треба залишити будівлю і знайти їй застосування, пише BBC.

Утім, за словами міністра внутрішніх справ Австрії Вольфганга Соботка, група експертів вирішила, що будинок необхідно знести. Від нього залишиться тільки фундамент.

Зараз на будинку або поряд з ним немає ніяких згадок про те, що в ньому народився Гітлер. Біля входу встановлено меморіальну дошку з написом: «За мир, свободу і демократію. Ні фашизму. Мільйони полеглих нагадують нам про це». Ім’я Гітлера там не згадується.

У будинку на Зальцбургер-форштадт, 15 встановлено меморіальну дошку в пам'ять про загиблих від рук нацистів

У будинку на Зальцбургер-форштадт, 15 встановлено меморіальну дошку в пам’ять про загиблих від рук нацистів / GETTY IMAGES

На місці знесеної споруди побудують нову, в якій будуть розташовані адміністративні структури або благодійна організація.

Будинок, в якому народився Гітлер, був предметом судового спору протягом декількох років. Австрійський уряд орендував будівлю у його власниці з 1972 року.

Власниця відмовлялася продавати будинок владі і навіть не дозволяла зробити в ньому капітальний ремонт. У зв’язку з цим з 2011 року будівля пустувала. У підсумку депутати вирішили прийняти закон, який дозволить їм примусово вилучити будівлю і виплатити власниці компенсацію.

За останні роки ми прийшли до висновку, що експропріація — єдиний спосіб уникнути того, щоб цей будинок використовувався прихильниками нацистів [як місце для поклоніння], — заявляв раніше прес-секретар міністерства внутрішніх справ Австрії Карл-Хайнц Грюндбек.

  • Батьки Гітлера прожили в будинку на Зальцбургер-форштадт всього три тижні, а потім переїхали. Коли Гітлеру було три роки, сім’я виїхала з Браунау-ам-Інн.

Читайте також: У Сеулі примусово вимикатимуть комп’ютери, аби чиновники не працювали понаднормово