В Україні хочуть ввести біопоховання у парках і скверах

Кабмін зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який передбачає дозвіл на біопоховання померлих людей у парках, лісопарках, скверах та на інших земельних ділянках.

Про це повідомляє «Главком».

Відповідно до законопроекту, в населених пунктах дозволяється відводити місця для біопоховання померлих не тільки на територіях кладовищ, а й у парках, лісопарках, парках культури та відпочинку.

Біо- або екопоховання — це поховання людського праху в спеціальній біоурні з насінням рослин, що з часом перетворюється на дерево. У процесі використовують спеціальні матеріали, які розкладаються за п’ять років і не завдають шкоди екології.

Відповідно до законопроекту, ховати у такий спосіб померлих можна не тільки на кладовищах та колумбаріях. Це дозволяється й у спеціально відведених місцях в парках, лісопарках, парках культури та відпочинку. На місці захоронення не буде надгробних плит чи пам’ятників. Там розміщатимуть табличку з іменем покійника і датами народження та смерті.

Відповідні зміни пропонують внести до закону «Про поховання та похоронну справу».

У такий спосіб планують дерегулювати підприємницьку діяльність у сфері ритуальних послуг та створити конкурентне середовище; розвинути такий різновид поховання, як кремація.

Зокрема, пропонується передбачити у законодавстві ряд визначень — наприклад, поняття «біопоховання», «колумбарій» (споруда для поховання урн з прахом), «наруга над могилою», «наруга над тілом померлого» тощо.

Читайте також: Страхування життя в Україні: що це, як працює і які є ризики

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: