Родичі загиблих під час катастрофи «Боїнга» виграли судовий позов проти Гіркіна. Він має сплатити їм мільйони доларів

Родичі загиблих під час катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» в Донецькій області виграли судовий позов проти Ігоря Гіркіна, відомого під псевдонімом Стрєлков, пише Медуза з посиланням на нідерландське видання ZEMBLA.

Колективний позов 25 родичів загиблих був поданий до Окружного суду Північного округу Іллінойсу. Позивачі, яких представляла адвокатська фірма Флойда Уайзнера, стверджували, що Гіркін несе відповідальність за загибель пасажирів і екіпажу літака, і вимагали компенсацію.

У липні 2014 року, коли сталася аварія рейсу MH17 на Донбасі, Гіркін командував військами самопроголошеної Донецької народної республіки.

У грудні, повідомив Уайзнер, суд задовольнив позов. Кожному позивачеві було присуджено 10 мільйонів доларів в якості моральної компенсації і ще 10 мільйонів в якості компенсації заподіяної їм шкоди.

Ми розуміємо, що не зможемо з нього [Гіркіна] нічого отримати, це головним чином має символічне значення, — заявила Сілєна Фредріксен, мати загиблого під час аварії MH17.

  • 17 липня 2014 року малайзійський «Боїнг», який летів з Амстердама до Куала-Лумпур, розбився на сході України. Загинули всі 298 чоловік, які були на борту.
  • Міжнародна комісія, що займається розслідуванням катастрофи «Боїнга», прийшла до попереднього висновку, що лайнер був збитий ракетою з зенітної системи «Бук», яку перед цим привезли з Росії на територію України, контрольовану сепаратистами. Потім «Бук» відвезли назад. Росія цю версію категорично відкидає, покладаючи відповідальність за крах літака на Україну.
  • Ігор Гіркін, відомий під псевдонімом Стрєлков, у серпні 2014 року повернувся до Росії, громадянином якої є.

Читайте також: Визнання документів «ЛДНР» і ширші права силовиків: що дає закон про реінтеграцію Донбасу

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: