Експерти розповіли, як біткоїн вплине на економіку України

Якщо біткоїн «лусне», він може завдати істотної шкоди світовій економіці. Україна — в п’ятірці найбільш вразливих країн.

Дослідники з міжнародного банку Citibank опублікували звіт, в якому висловили свої побоювання щодо впливу біткоїна на світову економіку, пише AIN. На їхню думку, це «бульбашка», яка може в будь-який момент луснути і завдати істотної шкоди світовій економіці. Особливо при цьому постраждають країни, що розвиваються. Україна — в п’ятірці найбільш вразливих.

Серед проблем біткоїну, які викликають найбільше занепокоїння, аналітики називають:

  1. волатильність, яка заважає біткоїну стати засобом накопичення або здійснення транзакцій;
  2. занадто велике споживання енергії для видобутку;
  3. проблеми з кібербезпекою і можливості злому блокчейна квантовими комп’ютерами;
  4. виведення економіки у тінь;
  5. «слабкий дизайн», який перетворює біткоїн в «бульбашку».

Укладачі дослідження припускають, що незабаром інші криптовалюта візьмуть гору над біткоїном на криптовалютном ринку і стануть більш надійною альтернативою.

Фахівці не беруться прогнозувати, коли «лусне» біткоїн. Однак вони вважають, що посприяти цьому можуть уряди країн.

Ми бачимо деякі класичні ознаки бульбашки, яка досить просунута. Одним з потенційних тригерів можуть стати урядові заборони біткоїну з причин, описаних вище. Як правило, з точки зору публічної політики, набагато краще позбутися бульбашки якомога раніше. Одна з причин полягає в тому, що негативний ефект від краху великої бульбашки набагато небезпечніше, ніж від меншої, — йдеться в дослідженні.

Особливо небезпечний крах біткоїна для країн, що розвиваються, таких як Україна.

Якщо бульбашка лусне, цінність біткоїнів впаде до нуля, тим самим знищивши криптобагатства, накопичені в конкретній країні. Якщо оцінити частку біткоїн-ринку у відсотках до ВВП і припустити, що ціна даної криптовалюта миттєво обнулиться, можна оцінити шкоду для конкретної країни. Найбільше постраждає Росія, біткоїн-частка якої становить 5% до ВВП. На другому місці Нова Зеландія, на третьому Нігерія, а Україна — на четвертому з 2,5% до ВВП. Для порівняння, в США цей показник становить 0,17%.

Експерти розповіли, як біткоїн вплине на економіку України

Аналітики дійшли висновку, що чим більше тіньова економіка в країні, тим більше криптовалютний ринок. На графіку нижче показано співвідношення загальної ринкової капіталізації біткоїна і ВВП окремо взятих країн.

Експерти розповіли, як біткоїн вплине на економіку України

Тим часом, експерти позитивно відгукнулися про технологію блокчейн, яка може знайти реальне практичне застосування у світі.

  • Біткоїн — найпопулярніша криптовалюта у світі. Якщо просто, то це цифрові гроші. Фізично цієї валюти не існує, є тільки спеціальні реєстри, в яких ведеться облік, скільки у кого біткоїнів і хто куди їх переводить. Ці журнали називаються блокчейнами.
  • Курс біткоїну в останній час нестабільний. Ще 17 грудня минулого року він коштував понад $20 тисяч, а вже 16 січня цього року впав до $11,4 тисяч.
  • Нагадаємо, українська компанія Mauris запустила додаток The Movie Expert для пошуку фільмів, який працює як Tinder.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: