МОЗ планує ввести програму «Безкоштовна діагностика». Що вона включає

У 2019 році Міністерство охорони здоров’я України планує розпочати програму «Безкоштовна діагностика». Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише в.о. міністерки охорони здоров’я Уляна Супрун.

Програма буде запущена з другої половини 2019 року. Вона передбачає:

  • за направленням вашого сімейного лікаря ви зможете безоплатно проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи й діагностичні процедури в будь-якому медзакладі за вашим вибором. Послуги оплатить НСЗУ Національна служба здоров’я України. Як і у випадку з сімейними лікарями, зміни будуть запроваджуватися поступово — регіон за регіоном.
  • у поліклініках, які увійдуть у другий етап змін, візит до лікарів-спеціалістів та інші послуги за направленням сімейного лікаря буде оплачувати Нацслужба здоров’я. Якщо ж ви йдете до вузького спеціаліста без направлення, необхідно буде оплатити таку консультацію самостійно через касу. Тому так важливо, щоби всі, хто ще не обрав свого лікаря, не відкладали це завдання.
  • послуги поліклінік, ефективність яких не доведена або вони є застарілими, а також послуги, які відносяться не до медицини, а до сфери естетики та косметології — бальнеолікування, масаж та інші — стануть платними. Медзаклади зможуть надавати ці послуги платно офіційно.
  • кожен пацієнт матиме електронну медичну картку

Наступного року ми запланували запуск нових електронних інструментів в електронній системі охорони здоров‘я. В електронний формат перейде медична картка, куди будуть заносити дані про здоров’я пацієнта та лікарські призначення. Також з’являться електронні направлення до спеціалістів, рецепти на «Доступні ліки», лікарняні листи, — зазначено у дописі.

  • голови міст або об’єднаних громад залишаються головними двигунами змін. Щоби трансформація швидше розвивалася у вашому регіоні, вони мають якнайшвидше реорганізувати усі свої медзаклади у комунальні некомерційні підприємства, на 100% забезпечити комп’ютерною технікою сімейних лікарів та спеціалістів поліклінік й створити привабливі умови для роботи медичних працівників.

 

Корисні посилання:

 

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: