Бескидський тунель у цифрах і фотографіях

Бескидський тунель

Бескидський тунель / section.in.ua

24 травня на Львівщині та Закарпатті офіційно відкрили Бескидський тунель — другий за довжиною в Україні. Його називають «воротами Європи», «європейським транспортним коридором» та «унікальним інфраструктурним об’єктом». «Секція» побувала на відкритті та зібрала 10 цікавих цифр і фото, які розкажуть, що таке Бескидський тунель.

Бескидський тунель — стратегічний об’єкт. Це завершення 5-го Пан’європейського транспортного коридору (Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна). Для держави це означає збільшення транзитного потенціалу у вантажних перевезеннях, що має перейти у грошову перевагу.

Тунель з’єднує дві українські області: Львівську і Закарпатську. Він розташований між станціями Бескид і Скотарське і проходить під головним карпатським вододільним хребтом.

Новозбудований двоколійний Бескидський тунель замінив старий одноколійний, який облаштували ще у 1886 році. Останній перебував в аварійному стані і не задовольняв потреби залізниці, тому його вирішили замінити. Однак одноколійний тунель будуть використовувати у випадку надзвичайних ситуацій на новому об’єкті. Відстань між ними — 22 метри.

Пропускна спроможність порівняно з одноколійним тунелем збільшилася з 47 до 100 поїздів за добу, а швидкість курсування —  з 40 до 60 км/год.

Бескидський тунель є другим за протяжністю в Україні — 1764 метри. Він поступається лише Лутугинському, довжина якого понад 2000 метрів. Однак цей об’єкт зараз знаходиться на окупованій частині Луганської області.

Над тунелем працювали 450 будівельників, залізничників та інших робітників.

Вартість Бескидського тунелю — 2 394 221 тис. грн з ПДВ. Із них кредитні кошти Європейського банку реконструкції і розвитку  — 526,8 млн грн, Європейського інвестиційного банку — понад 1 млрд грн, власні кошти Укрзалізниці — 666,5 млн грн.

Будівельні роботи на Бескидському тунелі з урахуванням проектування та узгодження документації тривали з 2007 року.

Ще про інфраструктуру

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: