Антимонопольний комітет перевірить Monobank і ще 50 фінустанов на «ущемлення прав споживачів»

Антимонопольний комітет надіслав вимогу до Universal bank надати інформацію по проекту Monobank. За словами одного з засновників сервісу Олега Гороховського, комітет «занепокоєний» нульовими тарифами за p2p перекази.

Про це Олег Гороховський повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці 26 квітня.

А тим часом Антимонопольний комітет України надіслав запит в «Універсал банк» по проекту Monobank. Вони «занепокоєні» нульовими тарифами за р2р перекази між картками і сумніваються, що це створює нормальну «економічну конкуренцію, — написав співзасновник проекту.

На підготовку інформації команді дали 20 днів.

Ситуацію у коментарях під постом бізнесмена пропокментувала представниця Антимонопольного Комітету Анна Артеменко. За її словами, такі вимоги були направлені 51 банку, у тому числі державним і тим, що мають державну часткую

Це комплексне дослідження, спрямоване, в тому числі, на вивчення питань, чи є ущемлення прав споживачів, які сплачують коміссію при переказах. Дослідження також охоплюватиме питання, чи можуть банки зі значною часткою на ринку диктувати «свої правила гри». Не цікавить питання ціноутворення, а [цікавить] сам тариф для проведення порівняльного аналізу. Цікавить також порядок взаємовідносин банків з платіжними системами, чи не встановлені ними «драконівські» тарифи, в результаті чого і самі банки змушені піднімати тарифи на окремі послуги, — пояснила Анна Артменеко.

Вона також зазначила, що відповідні звернення щодо цього дослідження були направлені, не лише учасникам ринку, а й профільним громадським організаціям.

  • 6 квітня Monobank запустив новий сервіс для переказу грошей.
  • Monobank — це проект від Universal Bank, створений у 2017 році. Його очолюють колишні топ-менеджери «ПриватБанку»: Дмитро Дубілет, Олег Гороховський та інші. Детальніше про те, що таке Monobank, кому він належить і що пропонує сьогодні «Секція» писала в окремому матеріалі.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: