Як працює магазин Amazon Go без кас і продавців. Досвід першого візиту

22 січня 2018 року в Сіетлі, штат Вашингтон, відкрився автоматичний магазин Amazon Go, в якому немає кас і продавців: їх замінили камери і система штучного інтелекту. Супермаркет, який спочатку позиціонувався як «магазин без черг», в перші ж дні зіткнувся з напливом покупців.

Читачка видання TJ Марія Корчомкіна пройшла автоматичний магазин Amazon від входу до виходу і поділилася своїми враженнями. Нижче — її фотографії.

На вході

Amazon Go. На вулиці дві співробітниці видавали фірмові сумки

На вулиці дві співробітниці видавали фірмові сумки / Фото: Марія Корчомкіна

Черга ввечері в п’ятницю була, але не дуже велика і вона швидко рухалася. На вулиці дві співробітниці видавали фірмові сумки для покупок і пояснювали, що треба встановити додаток на мобільному пристрої.

Залогінитися в додатку можна з того ж облікового запису, який використовується в пошті Google або на сайті Amazon. Він пропонує вибрати спосіб оплати — у моєму випадку це була банківська картка, яка прив’язана до Amazon. Додаток сам імпортував варіанти оплати з амазонівського акаунта, а у процесі установки поінформував, як робити покупки в магазині.

Після установки додаток показує QR-код, який сканується на турнікеті, що пропускає всередину. Кожному, хто входить, додаток мати не обов’язково, можна по одному і тому ж коду (і смартфону) увійти іншій людині. Але на вході за цим стежать працівники і, ймовірно, не пропустять кілька людей за одним кодом.

У магазині

У відділі зі спиртним співробітник вимагає ID (документи) як доказ того, що ти повнолітній. Причому неповнолітній продавець теж не може продавати спиртне. Якщо він буде у цьому відділі, коли прийде покупець, то покличе когось із старших.

Продається в Amazon Go і окремо розфасована їжа, наприклад, салати. Хоча магазин сам по собі невеликий, в торговому залі є спеціально обгороджена зона, де можна відразу пообідати тільки що придбаними продуктами.

Ніхто при цьому не перевіряє, чи дійсно ви вийшли з магазину з цією покупкою. Всевидючі камери вже все врахували і порахували. Товар записується на ваш рахунок, коли ви взяли його в руки і поклали в пакет.

У торговому залі є спеціально зона, де можна відразу пообідати тільки що придбаними продуктами

У торговому залі є спеціально зона, де можна відразу пообідати тільки що придбаними продуктами / Фото: Марія Корчомкіна

Теоретично ви можете напхати покупки по кишенях, покласти в свою сумку або навіть з’їсти на місці — система ІІ обробить їх і так.

Оплата товару і вихід

Виходити з магазину треба через ті ж рамки, що і входити, але при цьому нічого додатково сканувати не треба. Відразу після виходу замовлення обробляється.

Буквально через пару хвилин додаток видав чек, в якому всі куплені товари були розташовані в алфавітному порядку.

Додаток видає чек, в якому всі куплені товари розташовані в алфавітному порядку

Додаток видає чек, в якому всі куплені товари розташовані в алфавітному порядку / Скріншоти: Марія Корчомкіна

Вартість продуктів виявилася така ж, як і у аналогів в інших торгових мережах.

Загальні враження

І в додатку, і в роботі самого магазину все зрозуміло. Навіть якщо у вас виникли складності на якомусь етапі, то співробітники завжди допоможуть розібратися. Це плюс.

Цільова аудиторія такого магазину — це люди, які працюють в центрі, і їм, скажімо, в обідню перерву потрібно швидко збігати за їжею. Не дарма супермаркет розташований недалеко від амазонівського офісу. Ще в нього, напевно, заглядають ті, хто живе поруч — для них це такий швидкий спосіб купити собі вечерю або те, що  закінчилося у будинку.

Взагалі це аналог маленького магазинчика на розі або на заправці. Товари в ньому маленькі, нічого у великих упаковках з розряду «на всю сім’ю» тут немає, закупитися на тиждень вперед не вийде. Єдиний мінус — велика кількість відвідувачів в невеликому приміщенні.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: