Знайдені на Житомирщині 200 одиниць військової техніки, схоже, не крадені

Серед виявленої техніки — БТРи, БМП, ЗІЛи, УРАЛи, ГАЗ, кунги, причепи, автоцистерни, автовишки

Серед виявленої техніки — БТРи, БМП, ЗІЛи, УРАЛи, ГАЗ, кунги, причепи, автоцистерни, автовишки, тягачі з лебідками та інша техніка, у т.ч. для транспортування людей по суходолу і на воді / zt.npu.gov.ua

Поліція та прокуратура 27 березня виявили на Житомирщині 200 одиниць військової техніки у приватного власника. Спочатку вони заявили, що «виявили ознаки розкрадання», але, схоже, все було у рамках закону.

Ситуація

Поліція Житомирщини під керівництвом військової прокуратури вийшли на техніку у приватному володінні випадково. Вони розлідували обставини пошкодження магістрального нафтопроводу. Під час обшуків у Новгород-Волинському районі Житомирської області правоохоронці і знайшли техніку.

Було вилучено майже 200 об’єктів, підготовлених до продажу. Серед виявленої техніки — БТРи, БМП, ЗІЛи, УРАЛи, ГАЗ, кунги,  причепи, автоцистерни, автовишки, тягачі з лебідками тощо. Також вилучено значну кількість запчастин до неї, акумуляторні батареї, шини та інше, — заявили у поліції.

Пізніше поліція з’ясувала, що в фізична особа намагається продати техніку через Інтернет.

Поліція заявила, що разом з технікою вилучила і документи про її походження.

За цими обставинами, правоохоронці ініціювали кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на термін від 3 до 5 років або ув’язнення строком від 3 до 8 років.

Деталі, що з’ясувалися

Після повідомлення поліції, низка українських і закордонних ЗМІ опублікували матеріали, де називали знайдену техніку краденою. Утім 28 березня речник Генпрокуратури Андрій Лисенко спростував цю інформацію і заявив, що БТРи, БМП та інше — не бойові і не військові.

Серед вказаної техніки 196 одиниць демілітаризованої, з яких 93 — автомобілі та тягачі, 98 — причепи, кунги та цистерни, 4 одиниці БТР та 1 — БРДМ… На 17 одиниць техніки вже здобуто документи, договори, які підтверджують законність їх відчуження через уповноважені державні підприємства упродовж 2013-2016 років. Ця техніка реалізовувалася, як надлишкове майно, і цим займалися уповноважені підприємства, — зазначив Андрій Лисенко.

Він також додав, що 72 одиниці реалізовувало Управління обліку надлишкового військового майна ЗСУ.

У власника вказаної техніки, яким є приватний підприємець, вилучили договори, довіреності та інші документи щодо купівлі-продажу, з яких можна зробити висновок, що придбав він усе впродовж останніх 6–8 років.

На думку слідства, наразі підстав для затримання власника немає.

Інформації про те, що окремі одиниці техніки завезені із зони АТО, також немає.

Реалізація надлишкової чи такої, що вислужила терміни експлуатації, транспортної техніки із ЗСУ чи інших військових формувань передбачена чинним законодавством, оскільки реалізується техніка, яку економічно невигідно відновлювати. Порядок її реалізації визначений Законом України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» та Постановою Кабінету Міністрів України № 1919 від 28.12.2000 року «Про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил, — наголосив Андрій Лисенко.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: