Через банк Порошенка зняли 2 мільярди ₴ з депозитів банку Януковича

З депозитів Всеукраїнського банку розвитку (ВБР), який належить сину Віктора Януковича Олександру, зняли до 2 млрд ₴ через каси Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) президента Петра Порошенка. Про це йдеться у розслідуванні програми «Схеми».

У листопаді 2014 року Національний банк визнав ВБР неплатоспроможним, а через рік почалася його ліквідація. Після цього банк перейшов до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Це установа, яка займається виведенням збанкрутілих банків з ринку. Спочатку на рахунках банку заарештували близько 2,6 млрд ₴, але з часом арешти з рахунків колишніх співробітників банку почали знімати.

Як стверджують «Схеми», у 2017 році колишня офіс-менеджерка банку Валерія Єсаулкова особисто зняла з рахунку майже 80 млн ₴. Її колега Олена Мурзінова — ще 30 млн ₴. Але колишні співробітники ВБР або відмовляються говорити про зняття цих грошей, або стверджують, що їм взагалі нічого не відомо про мільйонні депозити, оформлені на їхні імена.

Щоб забрати кошти з банку Януковича, вкладники повинні були відкрити рахунки у будь-якому діючому українському банку. Майже всі екс-працівники банку знімали гроші у МІБ Порошенка. Туди перерахували близько 2 млрд ₴ і майже одразу частину зняли готівкою.

За даними розслідування, фінустанова Порошенка змогла заробити на комісії з цих операцій до 20 млн ₴.

Позиція банку Порошенка

Міжнародний інвестиційний банк стверджує, що не міг відмовити вкладникам Всеукраїнського банку розвитку (ВБР), що належить синові Віктора Януковича Олександру, в знятті грошей. Про це йдеться в заяві МІБ у відповідь на розслідування програми «Схеми».

МІБ відзначає, що люди відкривали рахунки на тих же умовах, які пропонуються всім клієнтам. І видавали гроші їм так само на загальних умовах.

Банк нагадує, що його співробітники «своєчасно проінформували прокуратуру про зняття арештів з рахунків в суді» і їх одразу заблокували. Однак поки арешту не було — «АТ «МІБ» не мало права ставити під сумнів законність судових рішень і перешкоджати клієнтам надалі розпоряджатися своїми коштами».

У банку додали, що на рахунках заарештованими лишаються понад 200 млн ₴, їх подальша доля залежить від судів і правоохоронців.

Leave a Reply

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: