У 12 українських замків з’явилися профілі у Tinder

Свірзький замок

Свірзький замок / Дмитро Дмитренко

У додатку для знайомств Tinder з’явилися профайли 12 українських замків. З’ясувалося, що це проєкт благодійного фонду, який у такий спосіб хоче привернути увагу до пам’яток архітектури, що руйнуються.

Благодійний фонд «12 вартових» прагне популяризувати українські замки, а також знайти кошти на їх відновлення. Власне, тому команда і вирішила піти незвичним шляхом — розповсюджувати інформацію про пам’ятки у всесвітньо відомому додатку для знайомств в рамках проєкту «Одинак шукає музу».

Благодійники зареєстрували 12 замків: Свірзький, Микулинецький, Коропецький палаци, Поморянський, Хустський, Острозький замки, палац Шувалових, Сангушків, садибу Даховських та Шарівський замок, палац Жешувських-Лянцкоронських та замок Сент-Міклош.

Кожен має індивідуальний опис про себе та хештег #самотністьруйнує.

Я інтроверт та шукаю собі запальну музу, що зможе розпалити в мені вогник. Маю непростий характер, але можу бути дуже вірним другом. Мої 469 не повинні стати на заваді простому людському щастю, бо #самотністьруйнує, — йдеться у профайлі Микулинецького замку.

  • Благодійний фонд «12 вартових» створили у серпні 2019 року. Автори проєкту прагнуть привернути увагу до руйнування фортифікаційних споруд в Україні і наразі обрали для цього 12 об’єктів. На їхню думку, кожен замок — це потенційний «територіальний магніт», здатний суттєво вплинути на розвиток регіону.